Anaokullarımız

HABERLER

Nasrettin Hoca’yla Bir Gün

Kültürümüzün vazgeçilmez değerlerinden olan Nasrettin Hoca’yı tanıdık. ”Ya Tutarsa” şarkısını dinleyerek yoğurt mayaladık.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI RESİM VE SANAT MÜZESİ’NDE

Hacettepe Üniversitesi Resim ve Sanat Müzesini gezerek çocuklarımız farklı bir müze deneyimi yaşadılar. Ressamların ve sanatçıların eserlerini yorumladılar. Farklı etkinlikler yapıp, kendi resimlerini tasarladılar. Çok keyif aldıkları ve eğlendikleri bir etkinlik oldu.

TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ

Ankara Hayat Anaokulu çocukları “Arı Maya” adlı tiyatro oyununu izleyerek hem eğlendiler hem öğrendiler.

VELİ TOPLANTIMIZ

Ankara Hayat Anaokulunda değerli anne-babalarımızla 2. dönem eğitim–öğretim sürecimizi paylaşarak, veli toplantımızı gerçekleştik.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ

Kültürel miras, insanların sahip oldukları değerlerin, inançların, bilginin ve geleneklerin bir yansımasıdır. Bizler de geleneklerimizi yaşayarak öğreniyoruz. Oklumuzda geçmişe yolculuk müzesi oluşturduk ve çocuklarımızla eskiden kullanılan ürünleri inceledik. Yer sofraları kurarak kahvaltımızı yaptık. Çocuklarımızla kına törenimizi yaptık ve kınalarımızı yaktık.

MASAL KAHRAMANIMIZ KELOĞLAN

Bugün sınıflarımıza bizleri ziyarete masal kahramanımız  “KELOĞLAN” geldi. Keloğlan ile tanışıp şarkılar söyledik, bize anlattığı hikayeleri dinleyip, tahta kaşıklarımız ile tarhana çorbamızı afiyetle içtik.

Oyuncak Müzesi Gezimiz

Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi gezimizde çocuklarımız büyüklerin çocukken oynadıkları oyuncakları görme fırsatı buldular. 

BUBBLE SHOW

Hayat Anaokulunun çocukları bugün Bubble Show gösterisinde çok eğlendiler. Dev baloncukların içine giren çocuklarımız keyifli vakit geçirdiler.

Çocuklarımız Rahmi Koç Müzesinde

Müzede çeşitli objeleri ve eşyaları gözlemleyen çocuklarımız geçmişten günümüze keyifli bir yolculuk yaptı.

HAYAT İZCİ KAMPI

Ankara Hayat Anaokulu 5 yaş grup öğrencileri “İzci Şendir” şarkısı eşliğinde kamp kurdular. Öğretmenlerimiz tarafından oluşturulan alanda drama etkinlikleri gerçekleştirdiler. Balık yakalayıp kamp ateşinde pişirerek keyifli zaman geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

KARNE ZAMANI

Macera dolu yüreğimizle kaydık hayatın içine.

Güldük, oynadık, eğlendik, bir dönemi daha böyle güzel bitirdik.

Rengarenk boyalara ellerimizle hayat verdik.

Tüm düşlerimizi sevgimizle kağıda çizdik.

Şimdi artık karnelerimizi alma zamanı.

İYİ TATİLLER

HAYAT’IN ÇOCUKLARI SİNEMADA

Hayat’ın çocukları ile birlikte sömestr tatili öncesi  “Rafadan Tayfa Göbekli Tepe” adlı çocuk filmine gittik. Hem öğrendik, hem eğlendik güzel bir gün geçirdik.

KÜÇÜK YETENEKLER ÇÖMLEK ATÖLYESİNDE

Anadolu’da çok eskiden beri yapıla gelen el sanatlarımızdan biri de çömlekçiliktir. Diğer adıyla seramikçiliktir.

               Çömlek, çamurdan kolaylıkla elde edilen ham maddelerin en eski kullanışlı olanıdır. Çamura 10 parmağımızla şekil verirken toprağın vücudumuzdaki negatif elektriği aldığını da hissederiz. Seramik yaparken hayal gücümüz geniş, parlaklarımızın ise kıvrak olmalıdır.

          Biz de Ankara Hayat Anaokulu olarak çocuklarımızı çamurla buluşturduk. Çocuklarımız hünerli parmaklarıyla birbirinden güzel ürünler oluşturdular.

BECERİKLİ ELLER

Minik aşçılarımız iş başında. En sevdiğimiz yiyecek olan pizzalarımızı keyifle hazırlayarak afiyetle yedik.

Hayatın Misafiri

 Yavrularımız kültürel değerlerini tanımaya ve yaşatmaya devam ediyor. Hayatın misafiri etkinliğimizde değerli velimiz çocuklarımızla birlikte kültürümüze ait yöresel yemeklerimizden erişte yaptı. Çocuklarımız erişteyi hem yaparken hem de tadarken çok keyif aldılar. Ardından geleneksel topaç çevirme oyununu oynayarak eğlendik.  

Geleneksel Çocuk Oyunlarını Öğreniyoruz

  Çocuklarımıza anne ve babalarının küçükken oynadıkları oyunları anlattık. Hep birlikte bu oyunları oynayarak öğrendik

Nasrettin Hoca’yla Bir Gün

Kültürümüzün vazgeçilmez değerlerinden olan Nasrettin Hoca’yı tanımak, böyle önemli bir değeri yavrularımıza unutturmamak için ‘’Nasrettin Hoca’yla Bir Gün’’ etkinliği düzenledik. Çocuklarımız evde öğrendikleri fıkraları okulda arkadaşlarına anlattı.                                        ”Ya Tutarsa” şarkısını dinleyerek yoğurt mayaladık.

Uzay’a Yolculuk

Uzay kostümlerimizle uzaya keyifli yolculuğumuz başladı. ‘’Astronot Hadi Bizi Uzaya Götür’’ şarkımızla keyifli uzay rondumuzu oynadık. Yolculuğumuzda deneylerle, hikâyelerle ve sanat etkinliklerimizle gökyüzü hakkında bilgiler edindik. Gezegenleri, kuyruklu yıldızları gece ve gündüzün oluşumunu öğrendik.  

‘’COLORFUL LIFE’’

Keçiören Hayat Anaokulu olarak İngilizce portfolyo sunumumuzu gerçekleştirdik.  Çocuklarımız öğrendikleri kelimeleri, tekerlemeleri ve şarkıları keyif ve coşku ile söylediler.  

MANGALA EĞİTİMİ

Ankara Hayat Anaokulunda değerli anne ve babalarımız ile iki hafta süren mangala eğitimi kursu düzenledik. Hep birlikte oyunun kurallarını öğrendik ve stratejik düşünerek oynamaya başladık. Okulumuz tarafından hazırlanan katılım belgelerini velilerimize takdim ederek etkinliğimizi sonlandırdık.

 Katılan bütün velilerimize teşekkür ediyoruz.

KELEBEKLERİN EĞLENCELİ MATEMATİK ÇALIŞMASI

Kelebekler grubu ile öğrendiğimiz sayıları pekiştirmek için zar-renk-desen oyunumuzu oynadık. Çocuklarımız etkinliği heyecanla ve istekle tamamladılar.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI DÖNÜŞTÜRÜYOR

Anne- çocuk atölye etkinliğimizde dönüşüm kutularımızı hazırladık. Dönüşüm atölyesi gününde çocuklarımız kutularında biriktirdikleri atık malzemelerle birbirinden farklı ürünler tasarladılar.

Yöresel Türkülerimiz

Çocuklarımız kültürümüzü yansıtan değerli türkülerimizle çeşitli oyunlar oynadı. 

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SANAT MÜZESİ GEZİMİZ

Hacettepe  Üniversitesi Sanat Müzesi’ne geziye gittik. Çeşitli tabloları ve heykelleri inceledik. Sayıların, şekillerin ve renklerin yapılan çalışmalarda nasıl kullanıldığını gördük. Çocuklarımız da atölye çalışmalarında özgün tasarımlar yaptılar. Okulumuzda natürmort çalışması yaparak sanat eseri tablolarını oluşturdular.

 

Neşeli Yüzler Portfolyo Gösterisi

Horonuyla, halayıyla bir başkadır benim memleketim.

Neşeli Yüzler sınıfı olarak portfolyo gösterimizde bir başkadır benim memleketim dedik ve her bir köşesine küçük bir gezintiye çıktık.

YERLİ MALI HAFTASI

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftasında Minik Yıldızlarımız hazırladıkları oyunlarını büyük bir coşkuyla arkadaşlarına sundular.

HZ. MEVLANA’YI ANDIK

Mevlana; sevginin, hoşgörünün ve ilahi muhabbetin temsilcisidir. Bireylerin kalplerini saflaştırmış,  gönüllerimizi coşturmuş, kalpleri Allah sevgisi ile doldurmuş bir velidir.Hz. Mevlana’yı anma haftasında Hz. Mevlana’nın 7 öğüdünü öğrenip, sema gösterimizi gerçekleştirdik.

HACİVAT – KARAGÖZ GÖLGE OYUNU

Hayat’ın çocukları Hacivat ve Karagöz gölge oyununu izlediler. Hacivat ve Karagöz hakkında bilgiler öğrendiler. Nezaket ve görgü kurallarını konu alan oyunda çok eğlendiler.

YAŞADIĞIMIZ DOĞADAN BİZ DE SORUMLUYUZ

Hayat’ın çevreci çocukları ile “Yaşadığımız Doğadan Biz De Sorumluyuz” adlı projeyi gerçekleştirdik. Çocuklarımız proje kapsamında yaptıkları etkinlikleri, öğrendikleri şarkıları ailelerine sunarak projeyi tamamladılar.

TURŞU KURUYORUZ

Çocuklarımız ile birlikte “ Turşu nasıl kurulur, içine hangi malzemeler konur, turşuya hayat veren su nasıl hazırlanır? “ sorularını cevapladık. Sonrasında öğrendiğimiz bilgiler ile turşularımızı hazırladık.

Hoşgörülükte Deniz Gibi Ol Hz. Mevlana

Sevgi ve hoşgörü timsali Hz. Mevlana’nın Türk büyüklerimizden biri olduğunu, Konya şehrimizde türbesinin bulunduğunu öğrendik. Hz. Mevlana’yı anarak Semazen gösterisi yaptık. Çocuklarımız Mevlana’nın yedi öğüdünü söyleyerek programı keyifle tamamladılar.

Pul Müzesi Gezimiz

Neşeli Bulutlar ve Gökkuşağı gruplarındaki çocuklarımız ile geçmişten günümüze kadar gelen iletişim araçlarının teknolojik gelişiminin hayatımızdaki yeri ve önemi hakkında sohbet ettik.  3 D sinemamızı izleyerek, görselleri inceledik. Ardından kendi seçtiğimiz pulların özelliklerini öğrendik. Atölye çalışmasına geçerek postacı kuklası yaptık. Pul tasarladık.

 

Hayatın Minikleri Kitaplarla Buluştu

Yavrularımız kitap kumbaralarında yaptıkları birikimler ile okulumuzda kurulan kitap standından yaş ve gelişim seviyelerine uygun kitapları satın alarak evlerinde kendi kütüphanelerini zenginleştirmenin heyecanını yaşadılar.

Ağız Ve Diş Sağlığı Haftası

Çocuklarımızla ağız ve diş sağlığımız için neler yapabileceğimizi öğrendik. Diş fırçalamanın ve sağlıklı beslenmenin öneminden bahsettik. Drama ve Sanat etkinlikleri ile öğrendiklerimizi pekiştirdik.

“Yaşadığımız Doğadan Biz De Sorumluyuz”

Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir gelecek bırakmak,  bu konu ile ilgili farkındalık oluşturmak, doğa ile ilgili sorunları tanıyan-araştıran- çözüm üreten, doğanın korunmasına aktif katılım sağlayan ve bu konuda üzerine düşen sorumluluklarını yerine getiren bireyler yetiştirmek amacıyla                                       ‘’Yaşadığımız Doğadan Biz De Sorumluyuz”

  Proje çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Çalışmalarımızın bitiminde çocuklarımız anne ve babalarına sunum yaptılar.

 

Suyun Hayatımızdaki Yeri

Çocuklarımızla suyun hayatımızdaki yeri ve önemiyle ilgili sohbet ettik. Su döngüsü deneyimizi yaptık. Drama çalışmamızla keyifli vakit geçirdik.

 

Benim Robotum

  Çocuklarımızla atık materyalleri kullanarak robotlar tasarladık.

Yiyiniz, İçiniz, Fakat İsraf Etmeyiniz!

Ülkemizde en çok israf edilen ürünlerin başında ekmek yer almaktadır. Bizlerde çocuklarımız ile buğdayın yolculuğunu konuştuk. Ekmek israfından bahsettik. Hayat Unlu Mamuller merkezi oluşturduk. Eğlenceli drama çalışmaları yaptık. Bayat ekmeklerimizi değerlendirerek kendimize nefis pizzalar hazırladık.

HAYAT’IN MİNİKLERİ PONY PARK’TA

Çocuklarımızla Pony park’ta önce at bindik ardından yeşilliklerde açık hava oyunları oynadık. Alan gezisi yaptık. Açık havanın tadını çıkardık.

Atık Kâğıtlarımızı Dönüştürdük

Kağıdın oluşum aşamaları hakkında sohbet ettik. Kâğıt israfını önleyebilmek için neler yapabileceğimizi konuştuk. Biriktirdiğimiz atık kâğıtlarla kâğıt hamuru elde ettik. Elde ettiğimiz hamurlarımıza şekil verip kurumasını bekledik. Kuruyan hamurlarımızı boyadık. Kendi emeğimizle yaptığımız magnetlerimiz ve süs eşyalarımız hazır.

Daha Temiz Ve Yaşanılabilir Bir Çevre İçin

Daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre için okulumuzda çocuklarımızın ve velilerimizin işbirliği ile atık pil toplama kampanyası başlattık.  

Yaşadığımız Doğadan Biz De Sorumluyuz

Karnı Ağrıyan Dünya hikâyemizi dinledik. Yaşadığımız Doğadan Bizde Sorumluyuz dedik. Çocuklarımızla daha yaşanılır bir dünya için neler yapabileceğimiz hakkında beyin fırtınası yaptık. Hep birlikte afiş çalışması yaptık.

 

Pazar Gezimiz

Pazar gezisine giderek toprağın altında, üstünde yetişen sebze ve meyveleri gözlemledik. Turşu kurmak için malzemeler aldık. Minik aşçılarımızla nefis turşularımızı kurduk.

DOĞAL EBEVEYNLİK

Değerli anne babalarımız ile Hayat anaokulumuzda; Hayat Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Hüsamettin Akçay ve Okul Rehber Öğretmenimiz Elif Başlak’ın sunduğu ‘’Doğal Ebeveynlik” konulu semineri keyifle dinledik.

Katılan bütün velilerimize teşekkür ediyoruz.

KELEBEKLERİN EĞLENCELİ OYUNU

Kelebekler grubu hazırlanan labirentte önce yol bulma oyunu oynadılar. Daha sonra hafta boyunca serbest zaman etkinliğinde arkadaşları ile oyun kurup, eğlenceli vakit geçirdiler.

SEVGİLİ PEYGAMBERİM

“Rahmet oldun sen bizlere,

Nurun doldu gönüllere.

Rehber oldun sen bizlere,

Sevgili Peygamberim.”

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği Mevlid-i Nebi kandilini çocuklarımızla çoşku ve muhabbetle kutladık.

TİYATRO ZAMANI

Ankara Hayat Anaokulu olarak  “Aslan Kral” adlı tiyatro gösterisini keyifle izledik.

SEVİMLİ DOSTLARIMIZI ZİYARET

Hayat’ın sevgi dolu çocukları sevimli dostlarını Evcil Hayvanlar Parkı’na giderek ziyaret ettiler. Hayvanları tanıyıp özelliklerini öğrendiler; hem de güzel havanın tadını çıkardılar.

MEVLİD- İ NEBİ PROGRAMIMIZ

Gül sevginin tacıdır.

Her bahar bir gül ile taçlanır.

O gül ki;

Muhammed’i hatırlatır.

Bütün âlemlere rahmet olarak gönderilen, güzel ahlak ve adaleti ile insanlığa yol gösteren Güllerin Efendisi Sevgili Peygamberinizin Mevlid Kandilini çocuklarımızla birlikte kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Hayat Anaokulu olarak Cumhuriyetimizin 96. Yılını coşkuyla kutladık. Bu anlamlı günde yavrularımız kendi tasarladıkları bayrak tişörtlerini giyerek kutlamaya katıldılar.

Bu Gün Günlerden Sarı

Sarı limonlardan yapılmış taçlarımızı takarak limonatanın keyfini çıkaran çocuklarımız, yaşayarak öğrenmenin tadını çıkardılar.

Kids Anka Meslekler Atölyesi Gezimiz

Çocuklarımızla çeşitli meslek grupları hakkında sohbet ettik. Büyüyünce ne olmak istediğimizi konuştuk. Çocuklarımızın hayallerindeki meslekleri drama yaparak tanımalarına fırsat tanımak, eğlenirken öğrenmelerini desteklemek için, Kids Anka Meslekler Atölyesi’ ne gezi düzenledik.

Toprağın Canlılar İçin Önemi

Çocuklarımıza toprağın canlı yaşamı için öneminden bahsettik. Toprağın altında ve üstünde yetişen bitkileri tanıdık. Toprağa dokunarak, inceledik. Pet şişelerden hazırladığımız saksılarımıza soğan ektik. Böylece atık olarak düşünülen nesnelerin farklı şekillerde tekrar kullanılabileceğini gördük. Şimdi büyük bir heyecanla soğanlarımızın büyümesini bekliyoruz.

Evcil Hayvanlar Parkı Gezimiz

Hayvan sevgisi, insanları birbirine daha çok yaklaştırır. Yardımlaşma duygusunu geliştirir. Tabiatı sevmeyi ve korumayı öğretir. Bu güzel duygu ve davranışlar mutluluğumuzu arttırır. İnsansız bir dünya düşünemediğimiz gibi, hayvanları olmayan bir dünya da düşünemeyiz. Tabiatın canlı varlıkları olan insanlar, hayvanlar ve bitkiler, hayatlarını devam ettirmek için birbirlerine bağlıdır ve birbirlerine muhtaçtır. Biz de buradan yola çıkarak çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için hep birlikte Evcil Hayvanlar Parkı’na gittik.                        İçinde Hayvan sevgisi olan nesiller yetiştirebilmek ümidiyle…

EĞLENCELİ NEFES OYUNU

Minik kalpler sınıfı olarak masa üzerine kurulmuş oyun düzeneğimiz ile keyifli zaman geçirdik. Aynı zamanda  nefes egzersizleri gerçekleştirdik.

Dünya Çocuk Günü

Çocuk umuttur, sevgidir, gelecektir…

Çocuklarımızın 1 Ekim Dünya Çocuk Günü Kutlu Olsun. 

Hayat Anaokulu olarak en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza kendi günlerinde küçük bir sürpriz yapıp okulumuza tiyatro oyuncuları davet ettik. İçinde sevgi, dostluk, kardeşlik, paylaşma, yardımlaşma temaları barındıran “Aslan Kral” oyununu izledik. Ardından da eğlenceli etkinliklerle çocuklarımızın gününü kutladık.    

KEÇİÖREN HAYAT ANAOKULU YAVRULARINA KAVUŞTU

2019-2020 Eğitim - Öğretim yılına öğrencilerimizin ve velilerimizin katıldığı tanışma programı ile başladık.

 Güzel bir animasyon gösterisinin ardından yavrularımızı ve velilerimizi sınıfımıza davet edip, yepyeni başlangıçların heyecanını yaşadık. Öğretmenlerinin kendileri için hazırladığı sürprizleri sevinçle karşılayan miniklerimizi, ertesi gün tekrar okulda buluşacak olmanın heyecanıyla uğurladık.

Yeni Eğitim - Öğretim yılımız hepimize hayırlı olsun.

EĞLENCELİ YAZ OKULUMUZU TAMAMLADIK

Yaz okulunun 4.döneminde eğlenceli aktivitelerle gerçekleştirdik. Çocuklarımız ile neşeli vakit geçirdik. Yüzme, at binme, piknik, eğlence merkezi gezimiz, bowling,112 tanıtım etkinliği, çeşitli bahçe oyunları ve sanat etkinlikleriyle bir dönemi daha keyifle noktaladık.

EĞLENCELİ YAZ OKULUMUZU TAMAMLADIK

Yaz okulunun 4.döneminde eğlenceli aktivitelerle gerçekleştirdik. Çocuklarımız ile neşeli vakit geçirdik. Yüzme, at binme, piknik, eğlence merkezi gezimiz, bowling,112 tanıtım etkinliği, çeşitli bahçe oyunları ve sanat etkinlikleriyle bir dönemi daha keyifle noktaladık.

YAZ OKULU HAYAT’TA BİR BAŞKADIR

Yaz okulumuzun 4. Dönemin de hayat kolejimizin bahçesinde güzel ağaçlarımızın alında lezzetli kahvaltımızı yaptık. Eğlenceli bahçe oyunları oynadık. Okulumuzun spor salonunda farklı topları tanıyarak spor etkinlikleri yaptık. Kısacası okulumuzun her bölümünde keyifli dolu dolu  bir gün geçirdik.

YAZ OKULUNDA 3 DÖNEM GEZİLERİMİZ

 

Sinemaya gittik. Filmimizi keyifle izledik.

Havuz da yüzme alanında ilerleme kaydedip

Suyun tadını çıkardık.

At binme gezimizde atlara binerek

Onları yakından tanıdık.

Şirin köy ‘e gittik, oyun parkında oynadık.

Çimlerin üzerinde enerjimizi atıp piknik yaptık.

Eğlence merkezine giderek oyun alanlarının

Keyifle tadını çıkardık.

YAZ OKULU EĞLENCELİ ETKİNLİKLERİMİZ

Seramikten çerçeveler yaptık.

Yüzme etkinliğimizden  fotogramızı içine yerleştirdik.

Çeşitli su ve top taşıma oyunları ile eğlencenin tadını çıkardık.

Kostümlere büründük, canlandırmalar yaptık.

Evimiz için kendi ellerimizle dekoratif laleler boyadık.

Ayak izlerini takip et oyununu müzik eşliğinde oynayıp,

Haftanın mutfak etkinliğinde soğuk pasta yaparak,

Keyifle yiyip, tadına bayıldık.

YAZ OKULUMUZ DEVAM EDİYOR

Yaz okulumuzun 1.dönemini yüzme, macera oyunları, piknik, bowling, ahşap atölyesi, mutfak etkinlikleri gibi birbirinden eğlenceli aktiviteler ile tamamladık.  

YAZ OKULUMUZ DOLU DOLU

Eğlenceli oyunlarla

Heyecanlı yarışmalarla

Başladık yaz okulumuza

Gezilerle, yüzmeyle

Renk kattık hayatımıza

Yaz okulumuzun birinci haftasını keyifle tamamladık.

HAYAT’IN YAZ OKULU BAŞLADI

Yaz okulumuzun ilk gününe tanışma oyunları, eğlenceli yarışmalar yaparak keyifle başladık.

ÇEVREMİ KORUYORUM

Çevremizi Koruyalım,
Küçüklerimizin Hayatını Sağlama Alalım.
Büyüklerimizin Geçmişine,
Her Daim Sevgi İle Bakalım.

Çocuklarımızın Drama Oyunu

Yaparak ve yaşayarak bir öğrenme yöntemi olan drama, çocukların dünyayı daha iyi tanımaları için etkili bir araçtır. Biz de bu bilinçle kulüp çalışmalarımız kapsamında yavrularımızı drama ile buluşturduk. Keyifli ve verimli geçen bir dönemin ardından çocuklarımız drama dersinde oynadıkları oyunlardan biri olan   ‘’Balıkların Dünyası’’ adlı drama oyununu anne ve babalarına sergilediler. Emekleri için öğretmenize ve yavrularımıza teşekkür ederiz. 

HAYAT’IN ÇOCUKLARI CİMNASTİK ŞENLİĞİNDE BULUŞUYOR

Yıl boyunca Cimnastik branşında yaptığımız çalışmaları bir şenlik havasında değerli velilerimizle paylaştık.

OKUL DIŞARIDA

Açık havada öğrenim çocukların sağlığını iyileştirir, öğrenme ile arasındaki ilişkiyi güçlendirir ve çevreleriyle daha kuvvetli bağlar kurmalarını sağlar. Oyun oynamak yalnızca dayanıklılık, ekip çalışması ve yaratıcılık gibi yaşam becerilerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda çocukların çocukluklarından zevk almalarının merkezinde yer alır. Çünkü oyun, çocuğun en öncelikli uğraşıdır.Bizde Ankara Hayat Anaokulu olarak çocuklarımızla OKUL DIŞARIDA diyerek açık havada oyunlar oynadık ve etkinlikler gerçekleştirdik. Çocuklarımızla güzel bir gün geçirdik

SEVGİ DERSİ PROGRAMIMIZ

Barış huzur ve kardeşlikte

Dünya çocuklara emanet

Ayrı kokular saçsa da

Hepsi nazenin bir çiçek…

Çocuklarımızın heyecanla hazırladıkları Yılsonu Sevgi Dersi Programımızı büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. Programda bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ediyoruz.

YAKAN TOP OYUNUMUZ

Yağmur Damlalarımız ile okul bahçemize çıkarak geleneksel oyunlarımızdan olan “Yakan Top” oyununu oynadık. Güzel havanın tadını çıkaran çocuklarımızla eğlenceli zaman geçirdik.

DOĞAMIZ DOĞAL KALSIN

Renkli böcekler kelebekler, çiçek açmış ağaçlar ve daha bir çoğu.. Bizi doğa da bekliyor.

Çocuklarınızın doğal ortamda doğayı tanımaları, gözlem yapmaları, keşfetmeleri aynı zamanda çevreye saygılı olma bilinci kazanmaları için hep birlikte doğa yürüyüşüne çıktık. Ağaçlara dokunarak hissetme, ağaçlara isim bulma ve doğadaki renkleri bulma oyunlarıyla keyifli zaman geçirdik. Doğaya küçük de olsa katkıda bulunmak için okulda hazırladığımız tohum paketlerimizi karşılaştığımız teyzelere amcalara hediye ettik.  

 

BİR ÇOCUK, BİR OYUNCAK, BİN MUTLULUK

Çocuklarımızın; paylaşımcı, yardımsever ve mutlu bireyler olmaları amacıyla “BİR ÇOCUK, BİR OYUNCAK, BİN MUTLULUK” projemizi gerçekleştirdik. Anaokulu binamızın girişinde bulunan büyük oyuncak kumbaramıza, öğrencilerimiz evde kullanmadığı kendi oyuncaklarından getirerek kumbaramızı doldurdular. Toplanan bu oyuncaklar “KARAKUM ANAOKULU” Yıldızlar sınıfının oyuncak raflarında yerini aldı. Hayat Anaokulu olarak “Hayat Paylaşınca Güzel” diyebilmenin mutluluğu hep birlikte yaşadık.

YIL SONU VE MEZUNİYET GECEMİZ

İşte kocaman bir sahne

Parlayan yıldızlar var üzerinde,

Bir günü değil, bir yılı doldurmuş,

Mutlulukları var yüzlerinde,

Kelebek misali uçuşan kalpleriyle,

Hayat’ ın yıldızları sahnede

Yükselen alkışlar yakışır bizlere.

Çocuklarımızın büyük bir heycanla hazırladıkları gösterimizde bizi yalnız bırakmayan velilerimize ve tüm sevdiklerinize teşekkür ediyoruz.

HAYAT’IN RENKLERİ SERGİMİZ

Kuşandı umudu çocuk.

İlk resmini çizdi.

Çizdikçe, boyadıkça

Mutluluk duydu.

Tüm resimlerine çocuk,

Hayat’ın renklerini koydu.

Çocuklarımızın yıl boyunca hazırladığı birbirinden değerli el emeği sanat ürünlerini paylaştığımız “Hayat’ın Renkleri” sergimizi gerçekleştirdik.

Sergimize katılan bütün velilerimize ve sevdiklerine teşekkür ederiz.

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

Ankara Hayat Anaokulu olarak her yıl olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kostümlerimizi giyerek coşku ile kutladık.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI İTFAİYE MERKEZİNDE

Meraklı ve heyecanlı çocuklarımızla beraber itfaiye merkezine gittik. İtfaiyecilerden;  yangın esnasında nelere dikkat etmemiz gerektiğini, alacağımız tedbirleri, itfaiyecilerin kimlere yardım ettiklerini ve bu esnada neler yaptıklarını öğrendik. Yangın tatbikatı yaparak eğlenceli bir gezi yapmış olduk.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız

Haydi, uçuralım balonlarımızı


Sonsuz maviliklere 


Ve bir şarkı söyleyelim


Şarkımız zaman mekân ve çocuk ayırmaksızın


Tüm dünya çocuklarının yüreğini ısıtsın


Ve sevgiler hep sıcacık kalsın.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ‘nı çocuklarımızla birlikte birbirinden eğlenceli etkinliklerle kutladık. Kardeşlik mesajlarımızı balonlarımızla birlikte gökyüzüne gönderdik. Değerli velilerimizle birlikte çocuklarımızın el emeği ile yaptığı etkinliklerden oluşan sergimizin açılışını yaptık.  

ANNE-ÇOCUK ATÖLYESİ KOSTÜM TASARIMI

Annelerimiz ve çocuklarımız okulumuzu şenlendirdi. Güne birlikte yaptığımız güzel bir kahvaltı ile başladık. Daha sonra çocuklarımız ve annelerimiz sınıflara geçerek kostüm tasarımına başladılar. Birbirinden eğlenceli ve güzel kostümler hazırlayarak keyifli bir gün geçirdiler.

NEZAKET KURALLARINI LOTUS ÇİÇEĞİ TEKNİĞİ İLE ÖĞRENDİK

Ankara Hayat Anaokulu olarak karakter değerimiz olan nezaket kurallarını farklı etkinlikler yaparak öğrendik. Nezaket kurallarını eğitim tekniklerinden olan Lotus Çiçeğini kullanarak pekiştirdik. Hazırladığımız görselleri boyadık, görsellerden faydalanarak sohbet ettik ve çiçeğin tamamlanmasını sağladık.

HAYAT’IN MİNİKLERİ PONY PARK’TA

Çocuklarımızla Pony park’ta önce at bindik ardından yeşilliklerde çember çevirme, yakan top, ip atlama gibi açık hava oyunları oynadık. Alan gezisi yaptık. Piknik yaparak açık havanın tadını çıkardık.

Meslekler Atölyesi Gezimiz

Çocuklarımız denesin, keşfetsin, sosyalleşsin ve eğlenerek öğrensin diye meslekler atölyesine gittik. Miniklerimiz atölyede çeşitli meslek gruplarının kostümlerini giyerek eğlenceli dramalar yaptılar.

Uyku Ormanı

Oyunlar oynayıp

Hep birlikte eğlenelim.

Büyük küçük hepimiz

Çoğaltalım iyiliği…

Hep birlikte ‘’Uyku Ormanı’’ isimli tiyatro oyunumuzu izledik. Çocuklarımız tiyatro oyunuyla  bilgisayar oyunlarından sokak oyunlarının daha keyifli olduğunu ayrıca oyun oynarken nezaket kurallarına dikkat etmeleri gerektiğini izleyerek öğrendiler.

HAYAT ANAOKULU MANGALA EĞİTİMİ

Akıl Oyunları ve kodlama dersi öğretmenimiz Yasin Özcan‘ın velilerimize verdiği mangala eğitiminin ikinci haftasında oyunu stratejik düşünerek oynamaya başladık. Mangala eğitimimizi tamamlayarak velilerimize katılım belgelerini takdim ettik.

MEHMET AKİF ERSOY EVİ VE HAMAMÖNÜ GEZİMİZ

Çocuklarımızla İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif Ersoy’un evine geziye gittik. Mehmet Akif Ersoy’un yaşadıklarını ve ailesini resimlerine bakarak öğrendik.

Hamam önünde eski Ankara sokaklarında tarihi yapıyı inceleyerek gezdik. İlkbahar’ın doğadaki belirtilerini gözlemledik. Sonrada acıktık, öğle yemeğimizi yedik. Yeni öğrenmelerimizin heyecanını yaşayarak dolu dolu güzel bir gün geçirdik. 

Neşeli Yüzler Sınıfının Misafiri

Neşeli Yüzler Sınıfı olarak Hayatın Misafirinde sınıf arkadaşımız Elif Canan ÖZEL ’in annesi Pınar Hanımı ağırladık. Pınar Hanım’ın hazırlamış olduğu sanat etkinliğimizi yaparken çok eğlendik. Kendisine teşekkür ederiz.

UYKU ORMANI

Oyunlar oynayıp

Hep birlikte eğlenelim.

Büyük küçük hepimiz

Çoğaltalım iyiliği…

Çocuklarımızla birlikte ‘’Uyku Ormanı’’ isimli tiyatro oyunumuzu izledik. Tiyatro oyunumuzda bilgisayar oyunlarından  sokak oyunlarının daha keyifli olduğunu ayrıca oyun oynarken arkadaşlarımızla nezaket kurallarına dikkat etmemiz gerektiğini izleyerek öğrendik.

KENDİN YAP KENDİN ÇAL

Yavrularımızın doğaya karşı sorumluluklarını bilen, atıkları dönüştürerek ekonomiye katkı sağlayan, çevresini ve doğasını temiz tutan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla  ‘’ Kendin Yap Kendin Çal’’  Anne - Çocuk Atölye etkinliğimizi gerçekleştirdik. Çocuklarımız atık malzemelerden anneleri ile birlikte müzik aletleri tasarladılar.   Katılan velilerimize emekleri için teşekkür ederiyoruz.

HAYAT ANAOKULUNDA MANGALA EĞİTİMİ

Hayat Anaokulu velileri ile öğrenmeye devam ediyor.

Akıl Oyunları ve kodlama dersi öğretmenimiz Yasin Özcan‘ın velilerimize verdiği mangala eğitimini keyifle gerçekleştirdik. Güzel paylaşımlarından dolayı Yasin hocamıza ve eğitime katılan

velilerimize teşekkür ediyoruz.

Hayat Anaokulu velileri ile öğrenmeye devam ediyor.

Akıl Oyunları ve kodlama dersi öğretmenimiz Yasin Özcan‘ın velilerimize verdiği mangala eğitimini keyifle gerçekleştirdik. Güzel paylaşımlarından dolayı Yasin hocamıza ve eğitime katılan

velilerimize teşekkür ediyoruz.

Hayat’ta Bilim Günü

Çocuklarımızın gözlem yaparak, tahminde bulunarak, bilimsel düşünme becerilerini geliştirmek ve onlara yeni ufuklar açmak için çeşitli atölye etkinlikleri gerçekleştirdik.

Gökkuşaklarımız ve Neşeli Bulutlarımız atölyelerimizde birbirinden eğlenceli deneyler ile öğrenirken, eğlenmenin ve keşfetmenin keyfini yaşadılar. Öğrendikleri çeşitli deneylerle HAYAT’ IN BİLİM GÜNÜ programında başka gruplarda bulunan arkadaşlarına sunum yaptılar.

Araştırma ve çalışmalardaki gözlemlerinin resimlerini çizerek gözlem defterlerine kayıt ettiler.

Pul Müzesi Gezimiz

Çocuklarımız ile geçmişten günümüze kadar gelen iletişim araçlarının teknolojik gelişiminin hayatımızdaki yeri ve önemi hakkında sohbet ettik.  3 D sinemamızı izleyerek, görselleri inceledik. Ardından kendi seçtiğimiz pulların özelliklerini öğrendik. Atölye çalışmasına geçerek postacı kuklası yaptık. Pul tasarladık. Annelerimizin Dünya Kadınlar Gününü kutlamak  için hazırladığımız mektuplarımıza pullarımızı yapıştırarak postaneden gönderdik.  

HAYAT’TA TİYATRO ZAMANI

Çocuklarımız ile okulumuzda “ŞAŞKIN AVCI” adlı tiyatro oyununu izledik. Doğaya, ormanlara, canlılara ve çevremize karşı duyarlı olmamız gerektiğini ve canlılara zarar vermemiz gerektiğini eğlenerek öğrendik.

DENİZYILDIZLARINDA MİSAFİR ANNELER

Sınıf arkadaşımız İdil Meryem’in annesi Merve Hanım ve arkadaşımız Emir Saki’nin annesi Ebru Hanım sınıfımıza misafir oldular. Kültürümüze ait yöresel Türk mutfağımızdan mantı yemeğinin yapılışını anlatıp konu ile ilgili video izlettiler. Hazırlamış oldukları mantı yemeğini ikram ettiler. Katılımları için her iki annemize de teşekkür ediyoruz.

Hayat'ı Kodlayarak Öğreniyoruz

Okul Öncesi öğrencilerimiz ile günlük yaşantımızdaki problemlerimizi Cubetto Kodlama robotu ile Algoritma oluşturarak çözümledik.Cubetto ile çok keyifli ve verimli bir zaman geçirdik.

Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi Gezisi

Çocuklarımızın neden - sonuç ilişkisi içerisinde, bilimsel süreç ve gözlem yapma becerilerini geliştirmek için gitmiş olduğumuz gezimizde; Stem atölyesinde özgün tasarımlarımızı yaptık. Gezegenler hakkında bilmediğimiz birçok yeni bilgiyi öğrendik. Gezegenlerden elde edilen ses kayıtlarını dinledik. Astronotların kıyafetlerini, uzayda kullandıkları araçları ve malzemeleri inceledik. Uzayda bitki yetiştirmek için nelerin kullanıldığını öğrendik. Ardından Planetaryum macera film gösterisi izleyerek kendimizi uzayda gibi hissettik.   

AHŞAP ATÖLYEMİZ

Yavrularımızla anne ve babalarımızın çocukken oynadıkları ahşap oyuncaklar hakkında sohbet ettik. Okulumuzda kurulan ahşap atölyesinde çocuklarımız kendi seçtikleri oyuncakları önce zımparalayıp boyadılar, daha sonra da parçalarını birleştirip kendi oyuncaklarını yapmanın keyfini yaşadılar.

HAYAT’TA KINA TÖRENİ

Kültürümüzde çok önemli bir yere sahip olan kına törenlerimiz hakkında çocuklarımızla sohbet ettik. Kınanın kimlere ne için yakıldığını öğrendik. Yöresel kıyafetlerimizi giyinerek keyifli bir kına töreni gerçekleştirdik.

Neşeli Yüzler Hacettepe Resim ve Sanat Müzesinde

Neşeli yüzler sınıfı olarak Hacettepe Resim ve Sanat Müzesine geziye gittik. Tabloları inceleyip kendi resim tablolarımızı yaptık, oyunlar oynadık ve yine çok eğlendik. 

OYUNCAK MÜZESİNDE GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNCAKLAR

Ankara Hayat Anaokulu Kelebekler, Deniz Yıldızları ve Arılar sınıfları geçmişe bir yolculuk yaparak Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesini gezdiler. Anne ve babalarının çocuklukta oynadıkları oyuncakları yakından görme fırsatı yakalamış oldular. Daha sonra okulda kendi oyuncaklarını tasarladılar.

VELİ TOPLANTIMIZ

HAYATINIZDAN EKSİK ETMEYİN

Gülümsemeyi,

Olumlu düşünmeyi,

Dua etmeyi,

Şükretmeyi,

Renkli giyinmeyi,

Sizi iyi hissettiren müzikleri,

Çocuklarla geçirdiğiniz vakti,

Teşekkür etmeyi, selam vermeyi,

Özür dilemeyi, mazur görmeyi,

Alttan almayı,

Sevmeyi…….

Ankara Hayat Anaokulu olarak 2. Dönem Veli toplantımızı gerçekleştirdik. Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ediyoruz.

YER SOFRASINDA KAHVALTI

Bizi yediren bizi içiren

Bize Müslüman olmayı nasip eden

Allah’ımıza hamd olsun. Hepimize afiyet olsun. Âmin 

Çocuklarımızla birlikte kültürümüze ait yer sofrasında oturarak hep birlikte kahvaltımızı yaptık. Peygamber Efendimiz  (S.A.V)  toplu bir şekilde yemek yemenin bereketli olacağını bildirmiş ve ‘’bereket topluca yemektedir.’’ sözünü söylemiştir.  Biz de Besmele ile başlayan bereketli kahvaltımızı yemek duamızı okuyarak bitirdik.

GEÇMİŞE YOLCULUK

Okulumuzda çocuklarımızın evden getirdikleri eski zamana ait bakır işi ve tahtadan yapılmış eşyalarla, yöresel kıyafetlerle ve çeşitli el işi örgülerle  “Geçmişe Yolculuk Müzesi” oluşturduk. Geçmiş kültürümüze ait olan eşyaları  çocuklarımızla beraber büyük bir merakla inceledik.

CAMDAN GELEN SANAT

Hayat Anaokulu olarak kültürel değerlerimizi yavrularımıza aktarmaya devam ediyoruz. Bugün okulumuza davet ettiğimiz Cam Sanatı Ustamızdan kültürümüzde önemli bir yere sahip olan cam sanatı ile ilgili bilgiler alıp, üfleme tekniğiyle yapılan eşyaları inceleme fırsatı bulduk. Bu güzel sanatla buluşan çocuklarımız farklı bir deneyim yaşayıp keyifli vakit geçirdiler.

NASRETTİN HOCA OKULUMUZDA

Hayat anaokulunda kültürel değerlerimizi öğreniyoruz. Sınıfımıza gelen Nasrettin Hoca ile tanışıp ondan masallar dinledik. Nasrettin hoca ile şarkı söyleyip fıkralarını anlattık.

BUBBLE SHOW GÖSTERİSİ

Bugün Hayat Anaokulu olarak muhteşem Bubble Show gösterisini izledik. Bütün çocuklarımız dev baloncuğun içine girerek eğlenceli vakit geçirdiler.

Nasreddin Hoca’yla Bir Gün

Kültürümüzün en çok bilinen ve çok sevilen masal kahramanımız Nasreddin Hoca’mızı okulumuzda ağırladık. Fıkralar öğrenerek okula gelen çocuklarımız, Nasreddin Hoca’mıza fıkra anlatarak sürpriz yaptı. Birlikte şarkılar söyleyerek, oyunlar oynadık.

Hayat Geleceğini Kodluyor

Okul öncesi beş yaş öğrencilerimiz ile kodlama derslerimiz çok eğlenceli geçiyor. Hem eğleniyor hem öğreniyoruz. Algoritmik düşünme, matematiksel düşünme ve problem çözme becerilerimizi geliştiriyoruz.

Nasreddin Hoca Ve Keloğlan Okulumuzda

Hayat Anaokulu olarak kukla gösterisini heyecanla izledik. Geçmişimize küçük bir yolculuk yaparak,

kültürel hazinemizin önemli bir paçası olan Nasreddin Hocamızın anlattığı fıkraları dinledik. Keloğlan kuklalarımızın bizlere söylediği şarkılarla eğlendik.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI TİYATRODA

Hayat’ın çocuklarıyla birlikte  ‘Keloğlan Dinozorlar Diyarında’ isimli tiyatro oyununu izledik. 
Türk masallarının eğlenceli kahramanı olan Keloğlan bizlere ait kültürel değerlerimizden bahsederek eğlenceli dakikalar yaşattı.
Dinozorları gören çocuklarımızın mutluluğu ve heyecanı görülmeye değerdi. 
 

EĞLENCELİ OYUNLARIMIZ

Çocuklarımızla yarışmalar yaptık. Şarkılar söyleyerek , eğlenceli oyunlar oynadık.

HAYAT KOLEJİ’NİN KÜÇÜK MUCİTLERİ

Çocukların oyunlarında hayal ederek oynadığı birçok şey günümüzde gerçekleştirilerek yetişkinler tarafından kullanılmaktadır. Bu anlamda çocuklarımızın üretken, sorumluluk alan bireyler olabilmeleri ve ülkemizde güzel çalışmalar yapabilmeleri adına bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Çocuklarımız önce icat edecekleri ürünlerin resimlerini çizdiler. Daha sonra artık materyallerden icatlarını tasarladılar. Hem ortaya bir ürün çıkarmış oldular hem de artık materyalleri nasıl kullanabilecekleri ve geri dönüşüme ne gibi katkıda bulunabileceklerini görmüş oldular.

HAYAT PRE-SCHOOL IN ENGLISH SHOW

“HAYAT’A GÜLÜMSE” sloganı ile yola çıktığımız ve çocuklarımızla hazırlığını yaptığımız Hayat Anaokulu İngilizce Gösterimizi gerçekleştirdik. Beş yaş sınıflarımız Kelebekler, Arılar ve Deniz Yıldızları bol alkış alan ve heyecanla izlenen bir performansa imza attılar. Kelebekler sınıfımız “Dawn in The Jungle “ rontunu ve “Action” şarkısını büyük bir coşku ile sergilediler. Arılar sınıfımız ve Deniz Yıldızları sınıflarımız ise sırası ile “ Yes I Can “ , “ I Love My Family” rontlarını ve “Shake and Move “,You Are My Sunshine “ ile “Hokey Pokey” şarkılarını sergilediler. Dört yaş sınıflarımız Elma Şekerleri ve Pamuk Şekerleri üstün bir performans sergileyerek bol bol alkış aldılar. Yaşlarının üstünde gayretleri ile bizleri ve konuklarımızı çok mutlu ettiler. Sınıflarımız sırası ile “Baby Shark” , “If You Happy” rondlarını ve “Walking Walking “ “Wheels On The Bus” şarkılarını sergilediler. Hayata gülümseyen çocuklarımız ile katılımı yüksek olan ve coşku ile geçen gösterimizi başarıyla sergilemiş olmaktan çok mutluyuz.

KÜÇÜK RESSAMLAR

“Hacettepe Kültür ve Sanat Müzesi’ni” çocuklarımızla beraber gezip ünlü ressamların resimlerini inceledik. Bizim için hazırlanan alanda birer ressam olup kendi resimlerimizi yaptık. Eğlenceli ve dikkat geliştirici oyunlar oynayarak keyifli bir gezi yapmış olduk.

Neşeli Yüzlerin Sahne Heyecanı

Haftalarca büyük heyecanlarla hazırladığımız TÜRKİYEM ve SEMAZEN gösterilerimizi bizi izleyen misafirlerimize büyük bir coşkuyla sunduk. Bizimle ilk sahne heyecanımızı paylaşan ailelerimize çok teşekkür ediyoruz.

Tabiat Tarihi Müzesi Gezimiz

Dünyamız, Gökyüzü ve Uzay hakkında bilgiler edindik. Dinozor maketlerini, fosillerini ve yumurtalarını gözlemledik. Yedikleri yiyecekleri öğrendik. İlk çağda yaşayan insanların mağara yaşantılarını, ateşin bulunması, hayvanların yaşadıkları yerleri,  meyve ve sebzelerin yetiştiği bölgeler hakkında bilgiler edindik.  

Uzay’a Yolculuk

Velilerimizin evde çocuklarımızla hazırlamış olduğu uzay kostümlerini giyinerek roketimize bindik ve yolculuğumuza başladık. Bu yolculuğumuzda deneylerle, hikâyelerle ve sanat etkinliklerimizle gökyüzü hakkında bilgiler edindik. Gece-gündüzü, gezegenleri ve yıldızları öğrendik. Uzay şarkımızla keyifli uzay rondumuzu oynadık.

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası

 Tutum Yatırım Türk Malları haftasını coşkuyla kutladık. Önce haftanın önemini ve yerli malı kullanmanın öneminden bahsedip yerli ürünlerimizi tanıdık. Nohutlu pilav ve aşçılarımızın hazırladığı lezzetli yemekler ile kutlamamıza devam ettik.

“Hayat Paylaşınca Güzel”  dedik ve velilerimizin desteği ve yavrularımızın yardımıyla kuru gıdalardan oluşan yardım kolilerimizi hazırladık. İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık.  

Neşeli Yüzler Sınıfının Tiyatro Keyfi

Neşeli yüzler sınıfı Palanga tiyatro ekibinin hazırlayıp sunduğu ’ Elma ile Çilek Mikroba karşı ‘adlı tiyatroyu keyifle izlerken çok eğlendik. J

DOĞA DOSTU BEZ ÇANTALARIMIZI TASARLADIK

Daha temiz bir Dünya için Türkiye’de uygulanmaya başlayan ‘’Naylon Poşete Hayır’’ projesine destek olmak için bizde doğa dostu bez çantalarımızı tasarlamak istedik.

Çocuklarımız anneleri ile birlikte okula geldiler. Birlikte yaptığımız kahvaltının ardından sınıflarına geçtiler. Annelerimiz, çocuklarımızın özgün tasarımlarını bez çantalara uygulayarak keyif dolu bir gün geçirdiler.

ARILAR’ DA MİSAFİR VAR

Büşra arkadaşımızın anneannesi misafirimiz oldu. Bizlerle sohbet etti, masal anlattı. Bol vitaminli ikramlıkları ve tatlı sohbeti için anneannemize çok teşekkür ederiz.

EN SEVDİKLERİM

Bu ay ki karakter eğitimi değerimiz sevgi ve hoşgörü. Çocuklarımız aileleri ile birlikte en sevdikleri şeyleri konuşarak “En sevdiklerim”  afişlerini hazırladılar. Çocuklarımız arkadaşlarına en sevdiklerini hazırladıkları afişleri kullanarak heyecanla sundular.

AİLE BÜYÜĞÜMÜZÜ AĞIRLIYORUZ

Kelebekler sınıfı olarak Mustafa KILIÇ öğrencimizin yine aynı isimden olan Mustafa dedesini misafir ettik. Sorular sorup cevaplar aldık. Hoş sohbetin ardından dedemizden ilahiler dinledik.

DENİZ YILDIZLARINDA MİSAFİR ANNEMİZ

 

 Arkadaşımız Ekrem SARP ‘ın annesi Fadime Hanım sınıfımıza misafir oldu.

 Bizlere kitap ayracı etkinliği yaptırarak, hazırlamış olduğu salepleri ikram etti.

 Bu güzel gün için Fadime Hanıma teşekkür ediyoruz.

Nuriye Ninemizin Sıcacık Yuvası

Yaşlılara, büyüklerimize

Saygı, duyalım herkese

Saygı, sevgi paylaştıkça

Mutlu eder bizleri.

Neşeli yüzler sınıfı olarak büyüklerimize saygı- sevgi uygulaması kapsamında  sıcacık yuvasında bizleri ağırlayan Nuriye ninemize teşekkür ederiz.

Karagöz-Hacivat Gölge Oyununu İzledik

Çocuklarımız Karagöz ve Hacivat’ın adab-ı muaşeret kuralları ile sevgi, saygı konularına yönelik hikâyelerini büyük ilgi ile izledi.

TUTUM YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI

Hayat anaokulu çocuklarımız ile yerli ürünleri tanıdık ve Türk malından  bahsederek “869” kodunu öğrendik. Aşçımız Mehmet Altuntaş ‘ın yerli ürünlerle yaptığı lezzetli yiyeceklerimizi afiyetle yedik. Haftamızı şarkılar ve eğitici videolarımızla pekiştirdik. Minik kalpler ve pamuk şekerleri sınıflarının hazırlamış olduğu Tutum Yatırım ve Türk malları haftası gösterisini keyifle izledik.

HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL

Tüketimde önemli olan israftan kaçınmaktır. Hayat Anaokulu olarak Tutum, Yatırım ve Türk Malları haftamızda; çocuklarımızdan yiyecek yerine erzak istedik. ‘’HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL’’ projemiz ile öğrencilerimizin evden getirdiği yerli gıdalar ile yardım kolileri hazırlayarak, paylaşmanın mutluluğunu yaşadık.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SANAT MÜZESİ GEZİMİZ

 Hacettepe Üniversitesi Sanat Müzesi’ne geziye gittik. Çeşitli tabloları ve heykelleri inceledik. Sayıların, şekillerin ve renklerin yapılan çalışmalarda nasıl kullanıldığını gördük. Çocuklarımız da atölye çalışmalarında özgün tasarımlar ve kendi sanat eseri tablolarını yaptılar.  

HACİVAT – KARAGÖZ GÖLGE OYUNU

Palanga organizasyonun hazırlayıp sunduğu sevgi ve hoşgörü konulu Hacivat - Karagöz gölge oyununu Ankara Hayat Anaokulu olarak keyifle izledik.

ANNE ÇOCUK ATÖLYEMİZ

Bugün Günlerden Sevgi

Keçiören Hayat Anaokulu olarak Anne Çocuk Atölyemizi sevgili annelerimizin ve yavrularımızın katılımlarıyla gerçekleştirdik. Velilerimizin tanışıp kaynaştığı samimi bir kahvaltının ardından anne ve çocuklarımız kollarını sıvayıp atölyeye geçtiler. Yavrularımızın çevresine karşı duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla sokakta yaşayan sevimli hayvan dostlarımız için yuva ve mama kapları tasarladılar. Daha sonra bu yuva ve mama kaplarını park ve bahçelere bırakmak üzere yola çıktılar. Adını SEVGİ koyduğumuz böyle anlamlı bir günde emeği geçen, gelmek isteyip gelemeyen fakat kalbi bizimle olan tüm velilerimize ve yavrularımıza teşekkür ederiz.

Neşeli Yüzler Pul Müzesinde

İcat oldu şu kâğıt,

Mektuplaşma başladı.

Uzadıkça arası,

Gözler yollarda kaldı.

Neşeli yüzler sınıfı olarak PTT pul müzesine geziye gittik. Geçmişten günümüze iletişim araçlarını tanıma fırsatı bulan neşeli yüzler sınıfı olarak çok eğlendik.

GÖKYÜZÜNDE NELER VAR?

Çocuklarımız ile proje tabanlı öğrenme sistemimizde bu yıl “Gökyüzünde neler var?” dedik ve gökyüzünü ele aldık. Bu konuyu kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda araştırmalarını ve ileri düzeydeki bilişsel becerilerini, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarını hedefledik.

Şarkılar, parmak oyunları, drama çalışmaları ve eğitici videolarla

etkinliklerimizi destekledik.

 

 Hayat Anaokulumuzun çok değerli velilerine “GÖLYÜZÜNDE NELER VAR?” portfolyo sunumumuzu gerçekleştirdik. Katılan bütün velilerimize teşekkür ediyoruz.

 

ALİ KUŞÇU GÖKBİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezinde Strobis eğitimi aldık ve atölye çalışmasına katıldık. Planetaryum gösterisi ile güneş sistemi hakkında bilgi edindik. Astronot sunumu ile uzayda yaşam hakkında şaşırtıcı bilgiler öğrenip atmosferin sesini dinledik.

MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMIMIZ

Minik bir goncayım ben.
Yeni tanıdım seni.
Ne çok görmek isterdim.
Tatlı gülümsemeni.
Teninde gül kokusu,
Yüzünde bir nur varmış.
Yüreğinde sevgiler,
Gökte yıldız kadarmış.
Şefkatli kollarında,
Benimde olsun yerim.
Seni çok seviyorum.
Sevgili Peygamberim.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin doğumunu Mevlid-i Nebi programımızla sevgi ve muhabbetle kutladık.

HER ÇOCUĞUN BİR KİTABI OLSUN MASALLAR GERÇEK OLSUN

Çocuklarımız evlerine götürdükleri kumbaralarında harçlıklarını biriktirdiler.  Çocuklarımız birikimleri ile okulumuzda kurulan kitap standından seçtikleri bir kitabı aldılar. Kütüphanelerine bir kitap daha eklemiş oldular. Ayrıca bir kitapta Yenice Münevver Osman Kaya köy okulundaki arkadaşlarının kütüphanesi için aldılar. Çocuklarımızla köy okulumuzu ziyaret ederek kitaplarını kütüphanelerine yerleştirdik. Arkadaşlarımızla hediyeleştikten sonra köyü gezdik. Sonrasında kardeş kurumumuz olan Çubuk Aksoy anaokulunu ziyaret ederek öğle yemeğini birlikte yedik.

RENKLİ ELLERİMİZ

Minik Kalpler Sınıfı ‘nın renkli elleri gökkuşağını oluşturuyor.

MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMIMIZ

Ey kutlu peygamber
Ne mutlu bize
Seni bildik, tanıdık
Ne mutlu bize.

Yüreklerimize sevgiyi, saygıyı, merhameti yerleştiren, sonsuz rahmetin biricik kaynağı,
merhametliler merhametlisi Sevgili Peygamberimizin Mevlid Kandili programını çocuklarımızla birlikte sevgi ve aşkla gerçekleştirdik.

Hayatımı Seviyorum Sağlıklı Yaşıyorum

Temiz hava, bol gıda

Sağlık verir hep sana

Çalışmak derde deva

Sağlık gerek insana.

Çocuklarımızın sağlıklı yaşamayı öğrenebilmeleri amacı ile ‘’Hayatımı Seviyorum Sağlıklı Yaşıyorum’’ proje çalışmamızı gerçekleştirdik. Proje çalışmamızın sonunda velilerimizi okulumuza davet ederek küçük bir sunum yaptık. Bu güzel programda çocuklarımızı yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ederiz.

Neşeli Yüzler Sınıfı Atatürk'ün Evinde

Neşeli yüzler sınıfı olarak Atamızı anmak için onun yaşadığı evi ziyaret ettik. Atamızın evinin bahçesinde oyunlar oynadık ve Atamıza, minnetle sevgimizi gönderdik.

ZEYTİNİN SERÜVENİ

Lezzetiyle bilinir.

Var mı öyle sağlıklı?

En güzeli zeytinyağı.

 

Neşeli Bulutlar ile "Bin Yıl Yaşayan Ağaç" hikayesini dinledik. Zeytinin serüvenini inceledik. Birlikte tasarladığımız  zeytin ağacımızı panomuzda sergiledik.

Neşeli Bulutlar’ın İstanbul Gezintisi

İstanbul’a gidince,

Deniz çıkar karşına.

Vapurları görürsün.

İstanbul Boğazı’nda.

 

Çocuklarımızla  çeşitli görseller inceleyerek, İstanbul’u gezdik. Şen gemiciler şarkısını söyleyerek, origamiden gemiler yaptık. Gemilerimizi yarıştırarak, nefesimizi güçlendirdik. ‘’ Kız Kulesi’’ proje çalışmamızı hep birlikte tamamladık

TRAFİK DEDEKTİFLERİ

“KIRMIZI DÜDÜK” trafik projesi kapsamında okulumuza gelen trafik polisinden bilgiler aldık. Sunum sonunda bizlerde kuralları bilen ve uymayanları uyaran trafik dedektifleri olduk.

KIZILAY HAFTASI

Kızılay haftasını drama ve çeşitli etkinliklerle kutladık.

KIZILAY HAFTASI

Ekmeğinle aşınla
Doktorunla, ilacınla
Yetişirsin imdada.
Ne iyisin KIZILAY

 

Kızılay Haftası’nda çocuklarımız drama etkinliklerimizle eğlenendiler. Eğlenirken de Türk Kızılay’ının görevlerini öğrendiler.

TİYATRO EĞLENCEMİZ

Çocuklarımızla ‘’ELMA ve ÇİLEK MİKROPLARA KARŞI’’  adlı tiyatro oyununu izledik. Sağlıklı yiyecekler şarkısını keyifle söyledik. Sağlığımıza yararlı olan besinleri eğlenerek öğrendik.

MISIR ÜLKESİNİ TANIDIK

Kelebek sınıfı olarak geçen hafta kuzularımla “ MISIR” ülkesini tanıdık. Mısır’ın Afrika kıtasında olduğunu ve Dünyanın yedi harikasından biri olan piramitlerin şeklen özelliklerini öğrendik. Mısır’ın çöl ülkesi olduğunu ve bu ülkede yaşayan hayvanları tanıdık. Mısır kralları ve kraliçeleri olarak papirüse benzeyen kağıtlara hiyeroglif tekniği kullanarak resimler yaptık.

DÜŞE KALKA BÜYÜMEK

Çocuklarımıza vermeyi umabileceğimiz iki kalıcı miras vardır:

Biri kökleridir,

Öbürü de kanatları…

Okul rehber öğretmenimiz Elif Dilek Başlak’ın sunduğu “DÜŞE KALKA BÜYÜMEK” adlı seminerimize katılan velilerimizle eğitici bir gün geçirdik.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ MÜZE GEZİMİZ

Sonbahar mevsimi ile ilgili sohbet ettik. Doğamıza ve Canlılara karşı sorumluluklarımızı öğrendik. Sonbaharla birlikte gerçekleşen değişiklikleri, ağaçları, bitkileri ve yaprakları yakından inceleme fırsatı bulduk. Meşe palamudu ve kurumuş yapraklar topladık. Güzel havada nefes egzersizleri yaparak eğlenceli oyunlar oynadık. Yerden bulduğumuz dallarla toprağı kazarak, toprak altında yaşayan canlıları gözlemledik. Daha sonra müzeye girerek sağlıklı besinler hakkında bilgi aldık. En çok sevdiğimiz sebzeler ve meyveleri konuştuk. Eskiden kullanılan malzemeleri, süt kaynatmak için kullanılan büyük kazanları, bazı hayvan fosil ve örneklerini inceledik. Bitkilerin nasıl sağlıklı büyüdüğünü öğrendik. Atölyeye geçtik ve “Ali Baba’nın Çiftliği” şarkısını söyleyerek Çiftlik sanat etkinliğimizi yaptık. Tekrar bahçeye geçerek ağaçta yetişen meyveleri gözlemledik ve tere tohumlarımız ekip can suyu verdik. Son olarak bahçede bulunan keçileri ziyaret ederek topladığımız yapraklarla besledik.  

YAĞMUR DAMLALARI SPOR YAPIYOR

Sağlıklıyız mutluyuz,  
Top oynayıp koşarız,
Her gün spor yaparız.

Yağmur Damlaları oyun oynayarak ve spor yaparak güzel havanın keyfini çıkardılar.

Su Taşıma Oyunumuz

Kar Taneleri ve Yağmur Damlaları AZ-ÇOK, DOLU-BOŞ kavramlarını okulumuzun bahçesinde ”Su Taşıma “oyununu oynayarak öğrendiler.

EVCİL HAYVANLAR PARKI

Hayat’ın çocukları “Evcil hayvanlar parkı” gezisi ile hayvanları tanırken güzel havanın tadını çıkardılar.

ARILAR’IN NEVŞEHİR YOLCULUĞU

Nevşehir ilini tanımak için yola çıktık. Uçan balonlarımızı hazırlayarak, Peri Bacalarını gökyüzünden izledik. Uçan balonların nasıl uçtuğunu deney yaparak öğrendik.

TATLI PAMUK ŞEKERLERİ

Asetat kâğıdına arkadaşımın yüzünü çiziyorum etkinliği ile pamuk şekerleri çok eğlendi.

Neşeli Yüzler Sınıfının Tiyatro Keyfi

Neşeli yüzler sınıfı Palanga tiyatro ekibinin hazırlayıp sunduğu ’ Sevimli İbiş ve Arkadaşları ‘adlı tiyatroyu keyifle izlerken çok eğlendi.

Neşeli Yüzler Sınıfı Çok Eğlendi

Neşeli yüzler sınıfı olarak chore station eğlence merkezine gittik. Arkadaşlarımızla birlikte doyasıya eğlendik.  Çok keyifli bir gün geçirdik.

Hayat Geleceğini Kodluyor

Okul öncesi beş yaş öğrencilerimiz ile kodlama derslerimiz çok eğlenceli geçiyor. Hem eğleniyor hem öğreniyoruz. Algoritmik düşünme, matematiksel düşünme ve problem çözme becerilerimizi geliştiriyoruz.

ARILAR’IN NEVŞEHİR YOLCULUĞU

Nevşehir ilini tanımak için yola çıktık. Uçan balonlarımızı hazırlayarak, Peri Bacalarını gökyüzünden izledik. Uçan balonların nasıl uçtuğunu deney yaparak öğrendik.

AYAKKABI EŞLEME OYUNU

Ayakkabılar karıştı, tatlı yarış başladı.

Teklerin eşlerini bulunca, dizdik benzerleri ile yan yana.

İlk bitiren kazandı, oynamaktan herkes keyif aldı.

ARILAR’IN DAİRE GÜNÜ

Dairemi hazırladım, büyükten küçüğe sıraladım.

Hayal gücümü kullanarak resimler yaptım.

DENİZ YILDIZLARI SPORDA

Hoplarım zıplarım,

Öğretmenin yönergesi ile

Hop mindere yatarım.

Ders cimnastik ise ben koşa koşa yaparım

HAYAT’IN MİNİKLERİ MESLEKLER ATÖLYESİNDE

Anka Kids meslekler atölyesi gezimiz ile tüm çocuklarımızın eğlenirken öğrendikleri, çok keyif aldıkları, hayallerindeki meslekleri yakından tanıma fırsatları buldukları güzel bir gün geçirdik.

GÜZEL BAYRAĞIM

Al bayrak, güzel bayrak.

Çiçek gibi aç bayrak.

HAYAT ANAOKULU PAZAR ALIŞVERİŞİNDE

Çocuklarımızla semt pazarımıza gezi düzenledik. Tezgâhlardaki sağlıklı sebze ve meyveleri tanıdık. Kış aylarının vazgeçilmezi olan turşunun ne kadar sağlıklı bir besin olduğunu öğrendik. Biz de turşu kurmak için malzemelerimizi özenle seçtik. Alışveriş poşetlerini taşıma sorumluluğunu alan miniklerimiz, güzel havanın keyfini çıkarttı.

HAYVANLARA VE DOĞAYA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ

Korumalı ağaçları

Cıvıl cıvıl kuşları

Berrak akan ırmakları

Onlar oluşturur doğayı

Minik Yıldızlarımızla doğaya ve hayvanlara karşı sorumluluklarımız hakkında sohbet ettik. Bahçemizde yetişen sebze ve meyveleri gözlemledik. Sınıfımızda kuşyemlikleri hazırlayıp bahçemizdeki ağaçlara astık.  

MİNİK YILDIZLAR SAĞLIKLI BESLENİYOR

Meyveleri yedikçe

Oh ne güzel diyelim

Sağlık neşe içinde

Mutlulukla gülelim

 

Minik Yıldızlar Sınıfımız meyvelerin isimlerini öğrendi. Sağlıklı olmaları ve büyümeleri için bol bol meyve yemeleri gerektiğini miniklerimize anlattık.  Hep beraber meyve salatası yaparak afiyetle yedik.

HAYVANLARA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ

NE GÜZEL ŞU HAYVANLAR

ORMANLARI SÜSLERLER

 BİZE DOSTLUK EDERLER

ÇOK TATLIDIR HAYVANLAR

 

Miniklerimiz hayvanları korumayı ve onlarla dost olmayı öğrendiler. Ördek maskelerini takarak hayvanat bahçemizi ziyaret ettiler. Bahçemizdeki hayvanları elleri ile beslediler.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

“Camiler ve Din görevlileri Haftası” kapsamında neşeli yüzler sınıfı ile komşu camimize neşe kattık. Cami İmamımız Hasan Hancı ile camimizin birimlerini tanıdık.

TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ

Çocuklarımız ile “ Elma ve çilek mikroba karşı” isimli tiyatro gösterisini izledik. Vücudumuz için faydalı yiyecekleri öğrendik. Sağlıklı yiyecekler şarkısıyla çok eğlenceli dakikalar geçirdik.

TURŞU KURUYORUZ

Kış mevsimine hazırlanıyoruz.  Deniz Yıldızları, Kelebekler ve Arılar grubu çocuklarımız okulumuzda kurduğumuz Pazar köşesinden turşu malzemeleri aldı. Turşularımızı kurarak olmasını sabırla beklemeye başladık.

MİNİK KALPLER KIRMIZI RENGİNİ TANIYOR

Minik kalpler sınıfı evden kırmızı renkte kıyafetler giyerek geldiler. Kırmızı köşesi oluşturarak balonlarla doyasıya dans ettiler.

HAYDİ, OYUNLAR OYNAYIP EĞLENMEYE

 Eğlence merkezinde doyasıya oynayan miniklerimiz keyifli bir gün geçirdiler.                              

HAYAT’IN VELİLERİ İLE BİR ARADAYIZ

2018-2019 Eğitim - Öğretim sürecimize ait bilgileri paylaşmak üzere çok değerli velilerimiz ile bir araya geldik. Velilerimizle okulumuzda yaptığımız ve yapacağımız tüm güzellikleri paylaştık. Bu güzel günde en değerli varlıklarımız, emanetlerimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımızı konuştuk.

 Bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

HAYAT ANAOKULUMDA ŞEKER TADINDA GÜNLER

Biz okulumuzun pamuk şekerleri her günümüz birbirinden eğlenceli.

DENİZ YILDIZLARINDA İLK HAFTA

 

Deniz yıldızlarıyız biz

Yıldızlı şapkalarımızla hazırız.

Okuldaki sınıfları gezerek,

Arkadaşlarımızla tanışırız.

Pilot olup uçaklar yapar,

Atış yapmada yarışırız.

Tek ayak çift ayak zıplar.

Çemberden atlayıp, topları neşe ile taşırız.

Ailemi Çiziyorum

Paylaşım öğretmenimiz tarafından gerçekleştirilen  “Ailemi Çiziyorum” etkinliği ile öğrencilerimiz hayal dünyaları ve sosyal yaşamdaki ilişkilerini renklendirerek bizimle paylaştılar.

OKULDA BİR GÜN

Arılar sınıfı arkadaşları ile keyifli etkinlikler yaparak güzel bir gün geçirdi.

SONBAHAR ETKİNLİĞİMİZ

Kelebekler grubu olarak topladığımız sonbahar yaprakları ile tamamlama çalışması yaptık ve çok eğlendik.

BAHÇE OYUNLARIMIZ

Elma şekerleri grubu Beden Eğitimi derslerine birbirinden keyifli bahçe oyunları ile başladı.

Okuluma Başladım

Okuluma başladım.

Her gün erken kalkarım.
Önce yüzümü yıkar, saçlarımı tararım.
Kahvaltımı yaparım, dişleri fırçalarım.
Elbiselerimi giyip hemen okula koşarım.
 

Hayat Anaokulu ailesi olarak çocuklarımız ile güzel bir senenin başlangıcını yaptık.

Uyum haftamızın  ardından birbirinden eğlenceli  etkinlikler ile okulumuzun birimlerini tanıdık.

 

HAYAT’TA UYUM HAFTASI BİR BAŞKADIR

 

Hepimiz el ele tutuşalım,

Rüyadan ve hayalden bir halka yapalım.

Gökyüzüne rengârenk balonlarımızı uçuralım.

Okulumuzda neşeyle oynayalım

Hayat’ta hep mutlu olalım.

 

Uzun bir yaz tatilinin ardından okulumuz yeniden eğlenceli animasyonlar ve tanışma etkinlikleri ile uyum haftasına başladı. Öğrencilerimiz, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanışarak sınıflarında keyifli oyunlar oynadılar. Öğrencilerimize mutlu, sağlıklı ve verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

KEÇİÖREN HAYAT ANAOKULU YAVRULARINA KAVUŞTU

2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılına Öğrencilerimizin Ve Velilerimizin Katıldığı Tanışma Programı İle Başladık. 

 Öğretmenlerimiz tarafından karşılanan miniklerimizin pamuk şekeri ikramıyla ağızları tatlandı.  Animasyon gösterisinin ardından yavrularımızı ve velilerimizi sınıfımıza davet edip, yepyeni başlangıçların heyecanını yaşadık. Öğretmenlerinin kendileri için hazırladığı sürprizleri sevinçle karşılayan miniklerimizi, ertesi gün tekrar okulda buluşacak olmanın heyecanıyla uğurladık.

Yeni Eğitim Öğretim Yılımız hepimize hayırlı olsun.

HAYAT’TA YAZIN TADI

Mutlu olmak,  mutlu etmek demektir. Biz de mutluluk dolu yaz okulumuzun sonuna geldik.  Çocuklarımız için hazırladığımız yaz okulu programımızda bulunan etkinlikleri ve gezileri heyecan ve coşkuluyla tamamladık. Tüm çocuklarımıza iyi tatiller diliyoruz.

NEŞ DOLU GÜNLERİMİZ

Dur nedir bilmedik,

Her gün ayrı bir neşeyle,

Koştuk güldük eğlendik.

Biz bu yaz okulumuzu çok sevdik.

YAZ OKULUNDA NELER VAR NELER

Ahşap boyama, takı tasarım, Lego cıty etkinliklerini özenle yaptık. Okulumuzun bahçesinde su balonu ve kinetik kum ile oynayarak doğal ortamda enerjimizi attık. Küçük aşçılar olduk,  leziz pizzalar hazırladık. Biz Hayat Anaokulu yaz okulunu çok sevdik.

YAZ OKULUMUZ TÜM EĞLENCESİYLE DEVAM EDİYOR

Çocuklarımız ile birlikte eğlenerek gerçekleştirdiğimiz bahçe oyunları, yüzme, eğlence merkezi, at binme, bowling ve ebru sanatı gibi birçok aktiviteye devam ediyoruz. Çocuklarımızın yeni deneyimler yaşadığı ve eğlendiği yaz okulumuzda keyifle ilerliyoruz.

HAYATIMIN YAZ OKULU

Her gün birbirinden güzel aktivite ve gezinin yer aldığı Hayat anaokulu yaz okulumuz tüm hızıyla devam ediyor.

Hayatın Minikleri Jimnastikte

Hayat Gençlik Ve Spor Kulübü olarak eğitim yılının başında başladığımız 4 - 5 yaş gruplarımızın katıldığı jimnastik antrenmanlarımızı yılın sonunda güzel bir gösteri ile taçlandırdık. Miniklerimiz öğretmenlerinden başarı belgelerini ve madalyalarını aldılar. Hayat Gençlik ve Spor Kulübü olarak miniklerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

PİJAMA PARTİSİ İLE UYKUYA VEDA

Minik kalpler sınıfı pijamalarını giyip şirin uyku bantları takarak müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.

NE GÜZELDİR YAZ MEYVELERİ

Okulumuzun son haftasında yaz meyvelerini tanıdık. Pazardan aldığımız karpuzu bahçede afiyetle yedik. Daha sonrasında karpuz sanat etkinliği yaptık.

MİNİK KALPLER GÜZELLEŞEN HAVANIN TADINI ÇIKARIYOR

Minik kalpler sınıfı maskelerini takarak parkta güzel havanın tadını çıkardılar.

HAYAT’IN MİNİK BERBERLERİ

Minik kalpler grubu öğrencilerimizin her biri minik berber oldu. Eğlenerek boyadıkları çocuk desenlerinin saçlarını makas kullanarak kestiler. Hem de küçük kaslarını geliştirmiş oldular. Eğlenerek öğrendiğimiz keyifli bir etkinlik oldu.

Oyun Bizim İşimiz

 Çocuklarımızla çuval yarışı, yardımsever ayaklar oyunu, pinyata, sudaki maden suyu kapaklarını toplama oyunları oynayarak keyifli vakit geçirdik. Okulumuzun bahçesinde piknik yaparak günün yorgunluğunu attık. 

Mini Mini Birler

Gökkuşağı ve Neşeli Bulutlarımızla Ankara Hayat Kolejimizi ziyaret ettik. Ders zilinin çalması ile okul sıralarında yerlerini alan öğrencilerimiz çok heyecanlıydılar. Çocuklarımızla yazı tahtasında çalışmalar yaptık. Daha sonra kolejimizin yemekhanesine inerek ilkokuldaki arkadaşlarımızla beraber öğlen yemeğimizi yedik. Farklı deneyimler yaşayan çocuklarımız Tolga Erdem öğretmenizin ikramlarını alarak keyifli bir gün geçirdiler.  

HAYAT’IN ÇOCUKLARI SÜT İLE GÜÇLENİYOR

Ankara Hayat anaokulunda çocuklarımız kendi süt bardaklarını hazırladılar. Bahçemizde çiftlik köşesi oluşturarak kendi boyadığımız süt bardaklarında sütlerimizi afiyetle içtiler.

SEVGİ DERSİ YIL SONU PROGRAMIMIZ

Barış huzur ve kardeşlikte
Dünya çocuklara emanet
Ayrı kokular saçsa da 
Hepsi nazenin bir çiçek…
Çocuklarımızın heyecanla hazırladıkları Yıl Sonu Sevgi Dersi programımızı büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. Programda bizleri yanız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ediyoruz.  

JİMNASTİK HAYAT’TA GÜZEL

Hayat Gençlik Ve Spor Kulübü olarak Ekim 2017 tarihinde başladığımız 3, 4 ve 5 yaş gruplarımızın katıldığı jimnastik antrenmanlarımızı güzel gösterimiz ile sonlandırdık. Öğrencilerimiz değerli öğretmenlerinden başarı belgelerini ve madalyalarını aldılar. Sporcularımızın devamı konusunda gösterdiğiniz hassasiyet, yaptığınız her türlü fedakârlık ve desteklerinizden ve dolayı siz velilerimize teşekkür ediyoruz.

HAYAT’IN MİNİKLERİ PONY PARKTA

Çocuklarımızla Pony park da önce at bindik ardından yeşilliklerde çember çevirme, yakan top, ip atlama gibi açık hava oyunları oynadık. Alan gezisi yaptık. Piknik yaparak açık havanın tadını çıkardık.

Hava Müzesi

Müzeler haftasında çocuklarımızla Türk Hava Kuvvetleri’nin Hava Müzesi’ne gezi düzenledik.

Hoş Geldin Şehr-i Ramazan

Ramazanım merhaba

Bizlere verdin sefa

Rabbimize hamdolsun

Her nefeste bin defa

on bir ayın sultanı Ramazan ayımızı  ramazan davulcusunun birbirinden güzel manilerini dinleyerek, eğlenceli oyunlarla karşıladık.

Hayatta Piknik Keyfi

Ağaçlar çiçek açar,
Kuşlar cıvıldar,
Karıncalar yuvasından çıkar.
Doğa yeniden canlanır,
Güneş kendisini gösterir
Paltolar şapkalar fazla gelir
İlkbahar bize sağlık, neşe verir.

Hayatın minikleri ile okulumuzun bahçesinde piknik yaptık.

Yıl Sonu ve Mezuniyet Gecemiz

Okulumuzun kucağında 
Ne hoş zaman geçirdik
Bizim güzel yuvamızda
Biraz daha serpildik

 

  Yıl Sonu ve Mezuniyet Gecemizde çocuklarımız büyük bir emek ve heyecan ile hazırlamış olduğu

birbirinden güzel oyunlarını sundular.  Çocuklarımıza ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Hayat Paylaştıkça Anlamlı

Neşeli yüzler sınıfı olarak Karapınar ilkokulundaki kardeş anasınıfımızı ziyaret ettik. Arkadaşlarımızla oyuncaklarımızı paylaştık. Bizler için hazırladıkları   bahçelerinde doyasıya oynayıp birlikte piknik yapmamın keyfine vardık. İşte kocaman bir tebessüm, yüzümüzdeki bu ifadeler paylaşmanın verdiği mutluluktandır.

ANNEMLE BİR GÜN

Değerli annelerimiz ile unutulmaz güzel bir gün geçirdik. Annelerimiz çocuklarımızdan eşsiz, anlamlı hediyelerini alırken görsellerden kendi çocuklarının gözlerini tanımaya çalıştılar. Lezzetli serpme kahvaltı eşliğinde güzel sohbet ve animasyon eğlencelerimizle keyifli bir gün geçirdik. Hayat ailesi olarak bütün annelerimizin anneler gününü kutluyoruz.

ANKARA HAYAT ANAOKULU YILSONU GÖSTERİMİZ

MUTLULUĞUMUZ VAR PAYLAŞACAK,

 SEVİNCİMİZ VAR YAŞATACAK,

 BOL YILDIZLI SAHNEDE,

BAKALIM NELER OLACAK.

Çocuklarımızın heyecanla hazırladıkları Yıl sonu ve Mezuniyet Programımızı büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. Programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

HAYAT’IN RENKLERİ SERGİMİZ

Sanat derini görmek, göstermektir.
Sanat üstün emektir.
Sanat ince elektir.
Sanat ilmek ilmektir.
Sanat ruha girmektir.

Hayat Renkleriyle Güzel

        Hayat Anaokulu olarak yine mutluluklara ve güzelliklere ev sahipliği yaptık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında yavrularımızı ve velilerimizi okulumuzda ağırladık.

       Yavrularımız okulumuza gelirken üzerinde kendi çizdikleri sevgi resimlerinin basılı olduğu tişörtlerini giydiler.  Okul bahçemizde animasyon gösterisi ve pamuk şeker ikramının ardından, çocuklarımızın sevgi mesajlarının yazılı olduğu rengârenk balonları gökyüzüne bıraktık.  Yavrularımızın dönem boyunca emek verip yaptıkları etkinliklerin yer aldığı ‘Hayatın Renkleri Sergisi’ ni velilerimiz, çocuklarımız ve misafirlerimizle birlikte gezdik. Yavrularımız kendi emeklerini sevdikleriyle paylaşmanın gururunu yaşadılar.

        Hepimiz için unutulmaz olan bu günümüze katılan ve emeği geçen herkese, başta minik yavrularımıza çok teşekkür ederiz.

HAYAT’IN 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLARI YANSITTIK KOSTÜMLERİMİZE,

 NEŞE İLE TOPLANDIK OKULUMUZUN BAHÇESİNE,

23 NİSANI KUTLADIK, OKULUMUZDAKİ ÇOCUK ŞENLİĞİNDE,

YARIŞMALAR YAPTIK MÜZİK EŞLİĞİNDE,

GÜLDÜK, EĞLENDİK BİZ BUGÜNÜ ÇOK SEVDİK.

Masalcı Ninemiz

Nuriye ninemizin masalları

Yaşlılara, büyüklerimizi

Saygı, duyalım herkese

Saygı, sevgi paylaştıkça

Mutlu eder bizleri

Neşeli yüzler sınıfı olarak masal saati uygulaması kapsamında sevgi dolu masallarıyla sıcacık yuvasında bizleri ağırlayan Nuriye ninemize teşekkür ederiz.

HAYAT ANAOKULU İTFAİYE MERKEZİNDE

İpim, baltam elimde, Uzun kancam belimde.

Sarsa yangın bir evi, söndürürüm alevi.

Merdivene çıkarım, hortumla su sıkarım

Yanan yeri yıkarım, itfaiyeciyim ben.

Hayat Anaokulu olarak meraklı ve heyecanlı çocuklarımızla İtfaiye merkezine gittik. Yangın sırasında dikkat etmemiz gerekenleri, alınacak tedbirleri ve itfaiyecilerin neler yaptıklarını öğrendik. Çocuklarımızla yangın söndürme tatbikatı yaptık.

HAYAT ANAOKULU İTFAİYE MERKEZİNDE

İpim, baltam elimde, Uzun kancam belimde.

Sarsa yangın bir evi, söndürürüm alevi.

Merdivene çıkarım, hortumla su sıkarım

Yanan yeri yıkarım, itfaiyeciyim ben.

Hayat Anaokulu olarak meraklı ve heyecanlı çocuklarımızla İtfaiye merkezine gittik. Yangın sırasında dikkat etmemiz gerekenleri, alınacak tedbirleri ve itfaiyecilerin neler yaptıklarını öğrendik. Çocuklarımızla yangın söndürme tatbikatı yaptık.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI ZİRAAT MÜZESİNDE

Ziraat Fakültesi Müzesinde eskiden kullanılan tarım araçlarını gördük, bitki tohumlarını inceledik. Müze gezisinden sonra tere tohumları ektik. Hayvanları ziyaret ederek ellerimizle besledik.

KELEBEKLERİN EN SEVDİKLERİ

En sevdiğim renk, masal kahramanı, yemek, meyve, oyuncak, gezi yeri vb. anlatan afişleri evimizde ailemizle hazırlayıp okulumuza getirdik. Arkadaşlarımıza anlatıp birbirimizin sevdiklerini fark ettik. Benzer ve farklı durumları bu etkinlikle öğrendik.

SAĞLIKLI YAŞIYORUM, SAĞLIKLI BÜYÜYORUM

Sağlıklı beslenelim,

Huzurlu yaşayalım,

Güzel bir hayat için,

Sağlığımızı koruyalım.

YER FISTIKLARI İLE DOKUZ RAKAMI

Akdeniz bölgesinde yetişen kabuklu yer fıstığını inceledik.  Yer fıstıkları ile 9 rakamı yazdık.  Dokuz rakamı yazımını kâğıtlarda çalıştık. Son olarak fıstıkları kabuklarını soyarak afiyetle yedik.

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var

İşi el birliği bitirir
Birliği doğuran kuvvettir
Yalnız kişi güçsüz olur
Hepimiz olursak kuvvet olur

 

Çocuklarımızda yardımlaşma bilinci oluşturabilmek amacı ile okulumuzun bahçesinde su taşıma oyunu oynadık. Atalarımızın ‘’Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var’ ’sözünden yola çıkarak sularımızı hızlı ve  pratik bir şekilde  kovalarımıza taşıdık. Çocuklarımız yardımlaşarak yapılan işlerin hem daha kolay hem de çok keyifli olduğunu gördüler.

Büyüklerimizi Seviyoruz

Ben yaşlı ve mutlu bir insanım,

Torunum yanımda, busesi yanağımda.

Sağımda komşum, solumda evladım,

Yaşlılar mutlu olur hatırlandığında.

 Çocuklarımızla büyüklerimize sevgi ve saygı hakkında sohbet ettik. Anneanne, babaanne ve dedelerimiz için sevgimizi anlatan kartlar hazırlayıp, büyüklerimize hediye ettik.  Sınıfımızda Gökkuşaklarımızla büyüklerine sevgilerini anlatan güzel bir pano oluşturduk.

Hayatta Şenlik Var

DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ nedeni ile okulumuzda tiyatro şenliği düzenledik. Çevre okullardan anaokulu öğrencilerini ve öğretmenlerini Keçiören Hayat Anaokulumuzda misafir ettik.  Birlikte

Sevgiyi, dostluğu, arkadaşlığı anlatan İBİŞ VE ARKADAŞLARI tiyatro oyununu izledik.

İtfaiye Merkezindeyiz

Gökkuşaklarımız ve Neşeli Bulutlarımız ile İtfaiye Merkezini ziyaret ettik.

İtfaiye şefi bizlere itfaiyenin görevleri hakkında bilgi verdi.

İtfaiyenin telefon numarasını öğrendik.

AĞAÇ DİK ORMAN OLSUN YARINLAR UMUT DOLSUN

 Kar Taneleri Ve Yağmur Damlaları ile birlikte hazırladığımız ORMAN HAFTASI programımızı

değerli ailelerimize sunduk. Çocuklarımız oynadıkları tiyatro oyunu, söyledikleri şarkı ve şiirlerle ağaç sevgisini anlatırken, ormanda birçok canlının yaşadığını, onların da sevgiye ve merhamete ihtiyaçları olduğunu vurguladılar. Miniklerimize ve bu anlamlı programda çocuklarımızı yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ederiz.

Spor Sevgisi

Gelişimin ve büyümenin  en önemli etkeni olan sporu seviyoruz. Neşeli yüzler sınıfı olarak Almina arkadaşımızın babası Eray beyin önderliğinde arkadaşlarımla nefes çalışmaları yaptık ve sporun tadını çıkardık. Spor hareket ve oyun en sevdiklerimizden hazırladığı etkinlikten dolayı velimize teşekkür ederiz.

Kestaneci Mahmut

Kestane şenliği

Ağaçlarda kestane

Topladım tane tane

Bu okuldaki sınıflardan

Neşeli yüzler bir tane

Kestaneci Mahmut ile hem kestanelerimizi yedik. Hem de manilerini dinleyip öğrendik. Kestanelerimizden sonra birlikte oyun oynadık.

DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ

Kelebekler grubu olarak  “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’’  gösterimizi sunduk. Sahnede sergilediğimiz tiyatro ve canlandırmalar ile eğlenceli vakit geçirdik.

SAĞLIKLI YAŞIYORUM, SAĞLIKLA BÜYÜYORUM

Renkli düşler güzelleştirir hayatı, mutlulukları çoğaltır. Birlikteliklerdir en güzel anlar. Bir çocuğun yüzündeki en güzel ifadedir tebessüm.

Hayat Anaokulu olarak velilerimizin katılımı ile anne - çocuk atölyemizi gerçekleştirdik. Hadi tasarla diyerek sevimli mutfak önlüklerimizi yaptık. Önlüklerimizi giyip, lezzetli sandviçler hazırladık ve afiyetle yedik. 

ARILAR’IN MİSAFİRİ

Hayat’ın misafiri etkinliğinde bu hafta Sena Feyza KILIÇASLAN’ ın annesi Lütfiye Hanım ve kardeşi Serra  misafirimiz oldu.

Birlikte sohbet edip, hikaye okuduk ve kitap ayraçları hazırladık.

Velimize katılımlarından ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Masalcı Annemiz

Hayatın misafirinde arkadaşımızın annesi Arzu hanım masalcı anne olarak sınıfımıza misafir oldu. Birlikte kahvaltı yaptıktan sonra sınıfımıza çıkarak güzel masallarımızı dinledik. Katılımından dolayı annemize teşekkür ederiz.

HAYAT ANAOKULUNDAN AFRİN’E YARDIM KAMPANYASI

“GELECEĞİMİZ SİZE EMANET” yardım kampanyası için çocuklarımızın yazdığı mektupları Ankara Jandarma Genel Komutanlığına teslim ettik. Bizi sevgiyle ve güzel hediyelerle karşılayan askerlerimize çok teşekkür ederiz.

Velilerimizin hazırladığı çamaşırlar Afrin’de Zeytin Dalı harekâtına katılan Mehmetçiğimize ulaştırılmak üzere yola çıktılar.

REGAİP KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Gökkuşağı ve Neşeli Bulutlarımızla kolejimizin birinci sınıflarını

 ve müdürlerimizi ziyaret ettik. Helva ikramı ve tohum paketleri hediye ederek, arkadaşlarımızın ve öğretmenlerimizin

 Regaip Kandillerini kutladık.

BÜYÜKLERİMİZE SEVGİ VE SAYGI

Hayat Anaokulu olarak yaşlılar haftasında bir dedemizi okulumuzda misafir ettik. Dedemizin elini öperek hoş geldin dedik. Mustafa dedemizin bizlere anlattığı masalları, şarkıları dinledik. Dedemize hoş sohbeti ve ikramları için çok teşekkür ederiz.

Usta Şairimiz

İstiklal marşımızın yazarı usta şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un evini ziyarete gittik. Onun yaşamış olduğu ve hayatından karelerden hazırlanmış olan fotoğraf arşivini gezerek hayatı hakkında bilgi sahibi olduk.  Vatanı ve bayrağına olan sevgisini örnek aldık.

Sevgi Kartlarımız

“Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl, bizi ramazana kavuştur.  “ Duasıyla birlikte anasınıfı öğrencilerimizle üç aylar kartımızı hazırladık.

Pamuk Şekerlerinin Birbirinden Tatlı Anneleri

Hayatın misafiri etkinliğimizde Pamuk Şekeri annelerimizi okulumuzda konuk ettik. Annelerimiz birbirinden güzel etkinliklerle sınıfımızı renklendirdiler. Katılımlarından dolayı Elif Naz’ın annesi Aslı Hanıma, Ada’nın annesi Çiğdem Hanıma, Timur Efe’nin annesi Şule Hanıma, İdil’in annesi Merve Hanıma ve Beren’in annesi Seçil Hanıma teşekkür ediyoruz.

DOĞA HAYATTIR

İlkbahar mevsiminin gelmesi ile doğamızda meydana gelen değişiklikleri gözlemlemek, çocuklarımızın toprağa ve çiçeklere dokunarak çevresini keşfetmesini sağlamak aynı zamanda çocuklarımıza doğa sevgisi ve çevre bilinci kazandırmak için hep birlikte doğa yürüyüşüne çıktık. Doğaya küçükte olsa katkıda bulunmak için hazırladığımız tohum paketlerimizi karşılaştığımız teyzelere amcalara hediye ettik. Hem temiz hava aldık. Hem de sabah sporumuzu yaptık.

Oyun ve Biz

 

Neşeli yüzeler sınıfı olarak geleneksel oyunlarımızdan çuval yarışı, tombik, yumurta taşıma ,beştaş, halat çekme, gibi birbirinden eğlenceli ve güzel oyunlarımızı oynarken çok eğlendik.

 

KÜÇÜK ELLER EKİYOR HAYATTA CAN BULUYOR

Çocuklarımıza doğa sevgisini kazandırmak için Anne Çocuk Atölyemizde “Küçük Eller Ekiyor, Hayatta Can Buluyor” etkinliğini gerçekleştirdik.  Değerli anneler ve çocuklarımızla birlikte yaptığımız kahvaltının ardından atölyemize geçtik.  Annelerimiz çocuklarımızla birlikte saksılarını süslediler. Sonrasında okulumuzun bahçesinde hep birlikte çiçek fidelerimizi toprakla buluşturduk. Katılımlarından Dolayı Tüm Velilerimize Teşekkür Ediyoruz.

HAYAT’IN VELİLERİ İLE BİR ARADAYIZ

2017-2018 Eğitim - Öğretim sürecimize ait bilgileri paylaşmak üzere çok değerli velilerimiz ile bir araya geldik. Hayat Koleji müdürü Recep Uzanlık 5 yaş grubu velilerimize “ Birinci sınıf olmak “ başlıklı semineri sundu. Ardından velilerimizle sınıflara geçerek okulumuzda yaptığımız ve yapacağımız tüm güzellikleri paylaştık. Bu güzel günde en değerli varlıklarımız, emanetlerimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımızı konuştuk.

 Bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

HAYAT’TA TİYATRO ZAMANI

Çocuklarımız paylaşmak, yardım etmek ve arkadaşlık duygularını işleyen “İBİŞ AMCA VE SEVİMLİ ARKADAŞLARI” tiyatro oyununu çocuk şarkıları eşliğinde keyifle izlediler.

ELMA ŞEKERLERİ MİSAFİRLERİYLE RENKLENDİ

Hayat’ın misafiri etkinliğinde Sıla Nazlı DOĞANAY’in annesi Burcu Hanım CD ’den sevimlimi sevimli su aygırı etkinliği yaptırdı. Asım Arhan ASLAN ’ın annesi Figen Hanım kendi bahçelerinden getirdiği vitamin dolu portakalların suyunu sıkarak enerjimize enerji kattı. Hasan Kuzey BAHADIR ’in annesi Mualla Hanımın hazırladığı çikolata sosuna muzlarımızı batırarak süsledik, afiyetle yedik. Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

ARILAR’DA HAYAT’IN MİSAFİRLERİ

Hayat’ın misafiri etkinliğinde bu hafta Ömer Atıf HAMZAÇEBİ’ nin annesi Fikriye Hanım, Muhammed Talha TÜRKOĞLU’ nun annesi Gülsüm Hanım,  Sude Naz GÜLDOĞAN’ ın annesi Tülay Hanım ve anneannesi Şaziment  Hanım misafirimiz oldu.

Bizlerle sohbet edip, keyifli ve eğlenceli etkinlikler yaptılar.

Velilerimize katılımlarından ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bir İple Neler Yapılır?

Bir iple neler yapılır neler dedik ve ip şarkımızı öğrenirken önce kendi şekillerimizi oluşturduk. Sonra takım çalışması yaparak düşüncelerimizi birbirimizle paylaşıp iplerimizi buluşturduk.

KELEBEKLERDE MİSAFİR VAR

Ceylin Kalkan’ın annesi sınıfımıza gelerek doktorluk mesleğini tanıttı. Güçlü portakal adlı hikaye’yi  okuyarak, bizlere yeşil elma ikramında bulundu. Sağlıklı yiyecekler hakkında bilgi verdi.

Enes Ahi arkadaşımızın annesi Gülsüm Hanım sınıfımıza gelerek kelebeğin oluşumu adlı hikâyeyi okuyarak Güneydoğu Anadolu Bölgesine ait yemekleri tanıttı. Annemizin bize getirdiği çiğ köfteleri afiyetle yedik.

Katılımı için Esin Hanıma ve Gülsüm Hanım’a teşekkür ediyoruz.

ELMA ŞEKERLERİ MİSAFİRLERİYLE RENKLENDİ

Hayat’ın misafir etkinliğinde Doruk Berke BÜBER ’in annesi Nazlı Hanım vitamin dolu portakalların suyunu sıkarak enerjimize enerji kattı. Yusuf Kerem SARAÇ ’ın annesi Yasemin Hanım hediye olarak getirdiği çerçevelerin içine resim yaptırdı. Zeynep İclal İŞLER ’in annesi Ayşegül Hanım KELEBEK adlı hikâye kitabını okudu ve bizler için aldığı hikâye kitabını hediye etti. Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

Keloğlan ve Masalları

Kültürel değerlerimizi öğrenirken masal kahramanımız olan keloğlanı sınıfımızda misafir ederek masallarını keyifle dinledik. Sonrasında tahta kaşıklarımızla vitamin deposu tarhana çorbamızı afiyetle içtik.

Yer Soframızın Neşesi

Ne güzelmiş eskiden yerde muhabbet sofrası herkesin toplandığı ekmeğini bölüştüğü sofralar. Neşeli yüzler sınıfı olarak bu güzel duyguları yaşamak için sınıfımıza  yer sofrası kurduk.  Soframızı mısır ekmeği, bal gibi Karadeniz lezzetleri ile süsledik. Tüm öğretmenlerimize soframızı ekmeğimizi paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. 

Türk Sanatları Çalışmamız

Neşeli Yüzler sınıfı olarak Türk sanatlarını merak ettik. Ebru çalışmasında bunlardan biriydi.  Ece öğretmenimizle birlikte ebru sanat çalışmamızı yaptık. Hayallerimizi renklendirdik.

Yeni Döneme Merhaba

Neşeli yüzler sınıfı olarak crohona stasıon eğlence merkezine gittik. Arkadaşlarımızla birlikte doyasıya eğlendik yeni döneme merhaba dedik.

MİNİK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA…

Minik ressamlarımız portre çalışması yaptılar. Kendi resimlerini hayal güçlerini kullanarak keyifle tamamladılar.

BUBBLE SHOW

Hayat Anaokulu çocukları dev balonların içinde ‘’Bubble Show’’ ile güzel bir gün geçirdiler.

Anne Çocuk Atölyemiz

Aile içi iletişimi kültürel bir mekâna taşıyarak hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirmeyi amaçlayarak neşeli yüzler sınıflar olarak ANNE -ÇOCUK ATÖLYESİ’ ni geliştirdik. Çocuklarımızı anneleri ile birlikte etkinlik yapmanın mutluluğunu yaşadılar katılımlarından dolayı annelerimize teşekkür ederiz.

Neşeli Yüzler Kültürel Miraslar Müzesinde

Neşeli yüzler sınıfı olarak somut olmayan kültürel miraslar müzesine gittik.  Kültürümüzün özelliklerini orada yaşama imkanı bulduk.Hacivat ile karagöz gölge oyununu izledikten sonra masal odasında ayağına diken batan serçenin masalını dinlerken çok keyif aldık.

YÖRESEL YEMEK GÜNÜMÜZ

Kültürümüze ait yemekleri çocuklarımızın tanıması ve yöresel yemeklerle sağlıklı beslenmeleri konusunda  duyarlılık oluşturmak amacı ile Yöresel Yemek Günü etkinliği düzenledik. Etkinliğimizde emeği geçen velilerimize çok teşekkür ederiz.

VİTAMİN DOLU KURABİYELER

Portakalım sulu sulu

İçi vitamin dolu.

Arkadaşlarımızla portakallı kurabiyeler yaptık ve kurabiyeleri yiyerek portakal aromasının 

 tadına vardık.

MESLEKLERİ TANIYORUZ

Meslekleri izliyorum
Bilenlere soruyorum
 Doktor, terzi, mühendis
Asker, kaptan ve polis
Hangi birini seçsem?
Karar veremiyorum.

Çocuklarımızla birlikte Meslekler Atölyesine gittik. Çeşitli mesleklerin kostümlerini giyerek ,  drama oyunları ile meslekler ve görevleri , mesleklerde kullanılan aletler hakkında bilgiler aldık. 

KELOĞLAN VE ANNESİ MİSAFİRİMİZ OLDU

İyi kalpli, akıllı
Bir yiğittir Keloğlan,
Vazgeçemez çocuklar
Keloğlan’lı masaldan.

Hangi çocuk istemez
Ondan masal dinlemek,
Keloğlan bu, mutluluk,
Sevgi, başarı demek.

Masallarımızın vazgeçilmez kahramanlarından Keloğlan ve annesini okulumuzda misafir ederek, anlattıkları masalları dinledik. Keloğlanın annesinin yapmış olduğu nefis tarhana çorbasını tahta kaşıklarımızla afiyet ile içtik. 

HAYAT ANAOKULU GELİŞİM RAPORLARINI ALDI

Hayat Anaokulunun birbirinden değerli çocuklarına gelişim raporlarını verip onları kısacık bir tatile uğurladık…

Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan anne ve babalarımıza teşekkür ediyor, çocuklarımıza mutlu, sağlıklı bir tatil geçirmelerini diliyoruz.

KARNE SEVİNCİMİZ

Bütün bir dönem çalıştık

Biz okula alıştık,

Şarkı oyun tekerleme,

Biz resimler de yaptık

Ne kadar çok sevsek de

Biraz dinleneceğiz,

Güzelce dinlenince

Okulumuza döneceğiz.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının bir dönemini mutluluk içinde tamamladık.

Çocuklarımızın aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmesi dileği ile…

İYİ TATİLLER

HAYAT’IN MİNİKLERİ EĞLENİYOR

 Okulumuza gelen animasyon ekibi bizlere keyifli bir animasyon gösterisi sundu. Çocuklarımız çeşitli eğlenceli etkinliklere ve yarışmalara katıldılar. Yarışma sonrasında yağdırılan köpük karlarla oynayan çocuklarımız çok eğlendi

TRAFİK İŞARETLERİ OYUNU

Öğrencimiz Asya CAN’ ın annesi Fatma Hanım ve babası Utku Bey sınıfımıza misafir oldu. Fatma Hanım hazırladığı oyuncağını bizlere tanıttı. Birlikte trafikle ilgili eğitici oyunlar oynadık.  Oyun sayesinde yavrularımız eğlenirken hem trafik levhalarının anlamlarını hem de sayı kavramını pekiştirme imkânı da buldular. Çocuklarımıza araba figürlü kitap ayraçları hediye eden Can ailesine katılımlarından ve armağanlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

HOŞ GELDİN ZEKİYE BABAANNE

Sınıfımıza Zekiye babaannemiz misafir oldu. Bize yardımlaşma konulu masal anlattı.  Büyüklerimize karşı merhametli olmamız gerektiği hakkında sohbet ettik. Birlikte dans ederek çok güzel eğlendik. “İyi ki geldin Zekiye babaanne, yine gel olur mu?” diyerek onu uğurladık.

TASARRUFLU HAYAT, DAHA GÜZEL HAYAT

Tasarruf hayatın her yerinde,

Evde, yolda, okulda, sanayide.

Enerjimizi verimli kullanalım,

Güç verelim Türkiye’ye

Arılar grubu olarak “Enerji tasarrufu” konusu ile ilgili gösterimizi yaparak “Enerji Tasarrufu Haftası’nı” coşkuyla kutladık.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE YAŞAYAN DEĞERLERİMİZ

Geçmişten günümüze yolculuk yaptık,  kültürel değerlerimizi yaşayarak öğrendik.

HAYAT‘TA KINA VAR

Geçmişten günümüze kadar gelen Kına yakma âdetini öğrendik.   Çocuklarımız evlerinden geleneksel kıyafetler giyerek geldiler. Yöresel müzikler eşliğinde çocuklarımızın ellerine kına yaktık. Kültürümüzde gelin, damat kınasından başka asker ve sünnet kınalarının da olduğunu çocuklarımıza anlattık.  Kına merasimi heyecanını hep birlikte yaşadık.  

KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ

Çocuklarımızla birlikte okulumuzda oluşturduğumuz eski dönemlere ait eşyaların, oyuncakların ve giysilerin yer aldığı Geçmişe Yolculuk Müzemizi gezdik. Ardından kültürümüze ait olan yer soframızda keyifli bir kahvaltı yaptık.

Hoşgeldin Kış

Çocuklarımızla kış mevsiminde meydana gelen değişiklikler ile ilgili sohbet ettik.Hep birlikte eğlenceli kartopu oyunu oynadık. Kültürümüzün bir parçası olan ve kış mevsiminin vazgeçilmez içeceği saleplerimizi afiyetle içtik.

Enerjimiz ve Tabiat Tarihimiz

Neşeli yüzler sınıfı olarak enerji tasarrufunun bilincine varmak için enerji parkına ziyaretimizi gerçekleştirdik.  Burada elektriğin üretiminde kullanılan kömürü tanıdık. Kömürü bulan Uzun Mehmet’i tanıdık. Yer altı madenini gezerken çok heyecanlandık.   Hemen yanı başında bulunan tabiat tarihi müzemizi de gezdik.   Tabiat tarihinde bulunan fosilleşmiş hayvanları ve bitkileri inceledik. Bu gezimizde gezegenlerimizi tanıma fırsatı da bulduk. Gezegenlerimizin maketlerini inceleyip isimlerini öğrendik.

HAYATTA KESTANE ŞENLİĞİ VARRRR…

 Miniklerimizle soğuk kış akşamlarının eğlenceli atıştırmalığı olan kestaneyi tanıdık. Kültürümüzde farklı bir yeri olan vitamin deposu kestanelerimizi afiyetle yedik.

Gökkuşağı Sınıfı Şehir Planlıyor

Öğrencimiz Mehmet Yusuf Ayaz’ın annesi Şerife Hanım sınıfımıza misafir oldu. Trafik kurallarını öğrenme, trafik işaretlerinin ve trafikteki sorumluluklarının farkına varmaları amacı ile çocuklarımız şehir planlayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

AYAZ ailesine katılımlarından ve armağanlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

GEÇMİŞTEN, GÜNÜMÜZE MÜZE GEZİMİZ

Estergon kalesi gezimizde Türk kültürünü tanımak bizleri çok heyecanlandırdı. Geçmiş yıllarda kullanılan eşyaları, kıyafetleri, motifleri keşfederken; geçmişte yapılan mesleklerin neler olduğunu öğrendik. Türk kahvesinin nasıl öğütüldüğünden, kilimin nasıl dokunduğuna, hamamdan, çeyiz odasına, Ankara sokağından, kına gecesi odasına, çadır yaşamına kadar geçmişten bu güne uzanan anlam dolu bir geziydi.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI ENERJİ PARKINDA

Pek çok enerji çeşidini,

Gezdik, gördük ve öğrendik.

Bitebilecek enerji kaynakları,

Kömür, doğalgaz ve petrolü tanıdık.

Madenci mesleği hakkında bilgi edindik.

Yapay bir maden ocağı içine girip gezdik.

Eğitici film izleyerek, tasarruflu olmayı öğrendik.

ELMA ŞEKERLERİ MİSAFİRLERİYLE RENKLENDİ

Hayatın misafiri etkinliğinde bu ay sınıfımıza Mustafa Yiğit UZUN ’un annesi Deniz Hanım, annemin bereketli mutfağı buzdolabı süsünü; Yusuf ATAMER ’in annesi Hülya Hanım rengârenk hamurlardan kurabiyeleri ve Çağan ARACI ’nın annesi Zübeyde Hanım bizlere getirdiği kuruyemişler için kese kâğıdı yaptırdı. Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

KELEBEKLERİN GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI

Kelebekler aç kapıyı bezirgân başı ve misket oyununu sınıfta oynayarak çok keyifli saatler geçirdiler. Böylelikle de geleneksel oyunlarımızdan iki tanesini öğrenmiş oldular.

RENKLİ FENERLER

Hayatın misafiri etkinliğinde bu hafta sınıfımıza Abdullah Kayra ‘nın annesi Vildan Hanım konuk oldu. Bizlere kağıt katlama tekniği ile renkli fenerler yaptırdı. Hazırlamış olduğu ikram ve hediyeler için DİLEKCAN ailesine teşekkürler

ANNE - ÇOCUK ATÖLYEMİZ

Çocuklarımız okulda anneleri ile birlikte geçirecekleri zamanın mutluluğu ile güne başladılar. Annelerimiz ve çocuklarımızın yaptığı kahvaltının ardından atölye sınıflarına geçildi. Çocuklarımız tasarladıkları şapkaları annelerinin yardımı ile tamamladı. Anne - Çocuk atölyemize katılan tüm annelerimize teşekkür ediyoruz.

KELEBEKLER SPORDA

Kelebekler grubu beden eğitimi dersinde çakı, köprü, cephe gibi hareketleri çalıştı. Esnekliği artırıcı hareketler yaptı. Takla atarak dersi tamamladı.

KELEBEKLER SPORDA

Kelebekler grubu beden eğitimi dersinde çakı, köprü, cephe gibi hareketleri çalıştı. Esnekliği artırıcı hareketler yaptı. Takla atarak dersi tamamladı.

HAYAT ANAOKULUNDA TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI

 

Bu haftanın verdiği,

Öğütleri tutalım.

Yurdumuzun malını,

Severek kullanalım.

 

Hayat anaokulu olarak minik kalpler gurubunun hazırlamış olduğu gösteriyi izledik. Sonrasında yemekhanemizi balonlarla renklendirdik ve yerli yiyecekler yiyerek yerli müzikler eşliğinde doyasıya dans ettik.

Gölge Oyunu

Marmara bölgemizi gezerken Bursa şehrinde yaşamış iki arkadaşın sohbeti çok beğendik. Sohbetlerini daha yakından izlemek için Keçiören Hayat Anaokulumuzun davet ettiği ‘Hacivat- Karagöz gölge oyununu’ seyrettik.  İzlerken çok eğlendik. Sonrasında Gökkuşağı ve Neşeli bulutlar sınıfının sofrasında ağırlandık. Sınıfımızdan hatıra olsun diye birbirimize hediye verdik .Bizleri davet ettikleri için kardeş okulumuza teşekkür ederiz.

Baykuş Yapımı

Geri dönüşüm projemize destek için sevgili velimiz Saadet hanımla birlikte artık materyallerden baykuş sanat etkinliğini yaptık. Rulolarımızı kapladık ve artık materyallerle süsledik.  Sonrada baykuşlarımızı el kuklası olarak birbirleri ile konuşturduk. Bu eğlenceli çalışma için Saadet hanıma teşekkür ederiz

Neşeli Yüzler Sınıfı Market Alışverişinde

Neşeli yüzler sınıfı olarak yerli ürünlerin 869 kodunu ve TSE damgasının anlamını öğrendik. Alışveriş listemizi yaptık. Makro markete gittik. Yerli ürünler alarak ülkemize yarar sağladık. Ayrıca listemde ihtiyaç sahibi Türkmen ailemizde unutmadık. İhtiyaç sahibi olan ailemize sosyal sorumluluk kapsamında minik yüreğimiz de kocaman yer açtık ve yardım kolimiz ailemizi ulaştırdık.

OKULDA BİR GÜNÜM

 Öğretmenlerimizin hazırlayarak oynadığı  “Okulda Bir Günüm” adlı tiyatro oyunumuzu hep birlikte izledik. Selamlaşmanın önemini vurgulayarak, çocuklarımızın günlük yaşamda okulda yaşadıkları olaylara farklı bir gözle bakmasını amaçladık. Emeği geçen öğretmenlerimizin ellerine  sağlık.

Portfolyom

Neşeli yüzler sınıfı olarak ailelerimize ‘Bayrak Varsa Hayat Vardır’ adlı portfolyo gösterimizi gerçekleştirdik. Semazen olup döndük hazırladığımız T-sörlerimizi giyinip Türkiye’m adlı dan gösterilerimizi yaparken çok gururlandık ve mutlu olduk. Heyecanımızı paylaşan ailelerimize ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz.

Her Atık Çöp Değildir Projesi

Neşeli yüzler sınıfı olarak çevremize karşı sorumluluğumuz hakkında sohbet ettik. Temiz bir dünya için çocuklarımızla birlikte geri dönüşüm projemizi gerçekleştirdik. Geri dönüşüm atık poşetlerimizi hazırlayıp evlerimize gönderdik.  Evlerimizde biriktirdiğimiz pil, kâğıt, cam, metal, plastik atıklarımızı Mamak Geri Dönüşüm Tesislerine götürdük doğaya ve çevremizi temiz tutarak geleceğimize el uzattık.

TUTUM YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI

Üstüm, başım, İçim, dışım. 
Ayakkabım yerli malı... 
Vatanını seven insan, 
Yerli malı kullanmalı. 

Keçiören Hayat Anaokulu Tutum Yatırım Ve Türk Malları haftasını büyük bir coşkuyla kutladı. Minik yıldızlar grubumuzun şirin oyunlarını izledik. Gökkuşağı ve Neşeli Bulutlar birbirinden eğlenceli şiirlerini bizler için okudular. Yerli malı şapkalarımızı takarak hep birlikte keyifle yerli malı haftasını kutladık.

MİNİKLERİMİZLE GEÇMİŞE YOLCULUK

 Miniklerimizle birlikte geçmişe yolculuk yapmak için ESTERGON TÜRK KÜLTÜR MERKEZİNE gittik. Geçmişte yaşanılan hayatları, yaşam biçimlerini miniklerimizle gezerek gördük. Hem çok eğlendik hem de çok şey öğrendik.

HACİVAT VE KARAGÖZ

Hayat anaokulu çocuklarımız ile kültürel mirasımız olan Hacivat – Karagöz gölge oyununu keyifle seyrettik.

KÖPÜK KÖPÜK EĞLENCE

Köpüklerle çok eğlendik. Hep beraber 3 rakamını öğrendik. Arkadaşlarımızla keyifli saatler geçirdik.

HAYAT'TA ANNE -ÇOCUK GÜNÜ

Keçiören Hayat Anaokulu olarak hafta sonu Anne-Çocuk atölyesinde; “Annemle Önlüğümü Takıyorum Ekmeğimi Yapıyorum” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Değerli annelerimiz ve çocuklarımızın hünerli elleriyle, birçok farklı materyalleri kullanarak mutfak önlükleri tasarladık. Tasarladığımız önlüklerimizi giyerek mutfağımıza geçtik.

Ekmeğini Çöpe Atma Projemiz kapsamında  “Bayat Ekmekleri Nasıl değerlendiririz” dedik. Sevgili annelerimiz ve çocuklarımızla birlikte bayat ekmeklerden minik pizzalar yapıp, afiyetle yedik.  Bayat ekmekleri değerlendirmeleri için velilerimize tarif kitabımızı hediye ettik. Katılımlarından dolayı annelere ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.

Ekmeğini Çöpe Atma

Ekmeğini Çöpe Atma projemiz kapsamında miniklerimizle birlikte buğdayın macera dolu yolcuğuna çıktık.  Fırınımızı inşa ettik ve birbirinden güzel mis kokulu ekmekler pişirdik. Ekmeğin hangi aşamalardan geçerek soframıza geldiğini gördük.

GÖKKUŞAĞI FIRINI

Una Tuzu Katarsın

Hop Fırına Koyarsın

Pişerken Hamurun

Mis Kokular Yayılsın :)

 

Buğdayın macera dolu yolcuğunda keşfe çıktık. Gökkuşağı fırınını sınıfımızda inşa ettik ve birbirinden güzel mis kokulu ekmekler yaptık.  Daha sonra mutfağımıza geçerek kendi yoğurmuş olduğumuz hamurlardan nefis poğaçalar yaparak afiyetle yedik.  Ekmek yapmanın ne zor ve zahmetli bir iş olduğunu, bir buğday tanesinin ne kadar önemli olduğunu anladık.

Hayat'ın Geri Dönüşüm Serüveni

Hayatın Geri Dönüşüm Serüveni

 Gökkuşağı ve Neşeli Bulutlar olarak ‘’Atık Materyaller Çöp Değildir’ diyerek yola çıktık. Atık pil, kâğıt ve plastiklerimizi ayrıştırarak biriktirdik. Çocuklarımızla geri dönüşüm merkezine gittik. Orada atıkların nasıl geri dönüştüğünü gördük.  Biz de çocuklarımızla birlikte atık malzemelerle çeşitli oyuncaklar ve tasarımlar yaptık. Farklı kostümler tasarladık.  Çevre dostu miniklerimiz atık materyallerle tasarladıkları kostümlerini ailelerine sundular. 

MARKET’TE ALIŞVERİŞ ZAMANI

Elimde listem,

Reyon reyon gezindim,

Alacaklarımı bitirdim.

Kasiyer ablaya paramı ödedim.

Arılar, Kelebekler, Deniz Yıldızları, Elma şekerleri, Pamuk şekerleri gruplarıyla alışveriş yapmanın keyfini yaşadık. Marketten aldığımız ürünleri evimizde ailemizle paylaştık.

KELEBEKLERİN ÇAY ETKİNLİĞİ

Rize de yetiştirilen çay bitkisini resimlerden tanıdık.

Çay oluşum aşamalarını video izleyip anladık.

Siyah çayı inceledik, kendimize çay demledik.

Bisküviler eşliğinde tavşan kanı çayları yudumladık .

KELEBEKLER EL ELE VERDİK ENGELLERİ AŞTIK

 

Hadi hep birlikte olalım.

Tüm engelleri aşalım.

El birliği yaparak,

Engellilere destek olalım.

“Engelliler günü” sebebiyle eğitici filmler izleyerek engel türlerini öğrendik.

Her engel türüne nasıl destek olunacağı ile ilgili örnekler vererek canlandırmalar yaptık.

Trafik Dostuyuz Hayat Doluyuz

BİZ TRAFİK İŞARETLERİYİZ

HEPİNİZLE KARDEŞİZ

SİZLERİ ÇOK SEVERİZ

HAYATINIZ İÇİN VARIZ BİZ

Çocuklarımızın trafik kurallarını öğrenmeleri ve trafikteki sorumluluklarının farkına varmaları amacı ile ‘’TRAFİK DOSTUYUZ HAYAT DOLUYUZ’’   proje çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Proje çalışmalarımızın sonunda velilerimizi okulumuza davet ederek miniklerimizle küçük bir sunum yaptık.

HAYAT ANAOKULU VELİLERİ İLE BULUŞTU

Hayat Ana - Baba Okulumuzda Kurucu Temsilcimiz Hidayet Doğan’ın  “Kurumsal Bakış” ve Genel Müdürümüz Hüsamettin Akçay’ın  sunduğu “Yaşamı Anlamak” konulu seminerimizi gerçekleştirdik.

Katılan velilerimize teşekkür ederiz.

HAYAT ANA - BABA OKULU

Bilge bir doktor en iyi ilacın sevgi ve ilgi olduğunu söylemiş.

Ya işe yaramazsa diye sorulmuş.

Gülümsemiş ve şöyle yanıt vermiş:

“O zaman dozunu artırın.”

Siz değerli velilerimiz ile Kurucu Temsilcimiz Hidayet Doğan’ın sunduğu “Kurumsal Bakış” ve Genel Müdürümüz Hüsamettin Akçay’ın sunduğu “Yaşamı Anlamak” konulu seminerlerimizi gerçekleştirdik.

MEVLiD KANDiLi PROGRAMIMIZ

Âlemlere rahmet olarak gönderilen, güzel ahlakı ve adaleti ile insanlığa yol gösteren, güllerin efendisi Sevgili Peygamberimizin Mevlid Kandili Programını hayatın çocuklarıyla birlikte sevgi ve aşkla gerçekleştirdik. Kendileri küçük, yürekleri kocaman olan çocuklarımıza sonsuz sevgiler…

112’Yİ BİLİYORUM, ACİL DURUMLARDA ARIYORUM

Hayat’ın Misafiri etkinliğimizde bu hafta Yiğithan ÖZKAN’ın anne ve babası okulumuza geldi. Bizlere mesleklerini tanıtarak 112 den bahsettiler.

112’ nin önemini, hangi durumlarda aramamız gerektiğini, aradığımız zaman neler yapmamız gerektiğini slayt gösterisi ve şarkılar ile anlattılar.

Annemiz Keriman Hanım ve babamız Ahmet Bey ambulans arabası, broşür ve boyama sayfası hediye ettiler.

 Ailemize hazırlıkları ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

DÖNÜŞTÜR KULLAN HAYATA BAĞLAN

 

 

Cam ve plastiği çöp sanmayın sakın,

Kâğıtla, metali geri dönüşüme yollayın,

Doğayı seven duyarlı çocuklarımıza

Yeşil bir Dünya bırakın

Çocuklarımızla geri dönüştürülebilecek olan malzemelerin çöp olmadığını işlenerek tekrar kullanılacağını eğitici videolar, resimler, alan gezileri ile yaparak ve yaşayarak öğrendik.’’DÖNÜŞTÜR KULLAN HAYAT BAĞLAN’’ sloganı ile projemizi anne babalarımıza sunarak taçlandırdık.

Hayırlı Kandiller

NEŞELİ YÜZLER SINIFI OLARAK SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN DOĞDUĞU GÜNDE ONUN BİZE TAVSİYELERİNDEN BİRİ OLAN ‘ARANIZDA SELAMI YAYIN ‘ HADİSİNDEN YOLA ÇIKARAK BÜYÜKLERİMİZİN VE ARKADAŞLARIMIZIN KANDİLİNİ KUTLADIK. MUTFAKTA USTALARIMIZLA KANDİL SİMİTLERİNİ HAZIRLADIK, HAZIRLANAN KANDİL SİMİTLERİMİZİ TORUNLAR CAMİSİNDE  DAĞITARAK  ORADAKİ BÜYÜKLERİMİZLEDE SELAMLAŞTIK.  SONRA CAMİDE DUAMIZI ETTİK. RABBİM BU HAYIRLI GÜNDE DUALARIMIZI KABUL ETMESİ DİLEĞİYLE HAYIRLI KANDİLLER

LEZZETLİ SANDVİÇLER HAZIRLADIK

 

Arılar sınıfı Marmara Bölgesi’nin illerini tanırken; sıra Çanakkale ilimize geldi. Çanakkale ilimizin meşhur Ezine peyniri olduğunu öğrendik.

Daha sonra Nisa nur ALTINTAŞ arkadaşımızın annesi Özlem Hanım bizlere Çanakkale’de askerlerimizin savaş zamanında üzüm hoşafı içtiklerini anlattı. Ezine peyniri ile hazırladığımız sandviçleri hoşaf ile birlikte yedik.

Velimize hazırlıkları ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Kızılay Gönüllüceleri

Kurarsın çadırları

 Sararsın yaraları

Kırmazsın hatırları

En iyisin Kızılay

Ekmeğinle, aşınla

Doktorunla, ilacınla

Yetişirsin imdada

En iyisin Kızılay

Neşeli yüzler sınıfı olarak  Kızılay yardım kuruluşunun görevleri hakkında sohbet ettik. Dinlediğimiz ‘ay kız ‘ adlı hikâyemizi drama ile canlandırdık.

Neşeli Yüzler Atatürk Evinde

Neşeli yüzler sınıfı atamızın evinde

Gideceğiz izinden,

Koşacağız ileri,

Olacağız her zaman,

Ülkemizin sahibi

Neşeli yüzler sınıfı olarak atamızın evine geziye gittik. Atatürk’ün evini merakla gezdik bahçesinde çok beğendik, kocaman bahçesinde oyunlar oynadık.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDEYİZ

 

Dişlerine iyi bak
Sabah, akşam fırçala,
Dikkat etmek gerekir
Bu önemli kurala.

 

Çocuklarımızla birlikte Ağız ve diş sağlığı merkezine gittik. Diş hekimlerimizden diş sağlığımızı korumak için neler yapmamız ve dişlerimizi nasıl fırçalamamız gerektiği ile ilgili bilgiler öğrendik.  

 

KIZILAY

  Deprem, yangın, su baskını,
Evler yakar, evler yıkar
Felaketler çok olsa da,
Kızılay’ım hemen bakar

Minik 112 ekibi çocuklarımıza yaptıkları çalışmaları anlattı. Çocuklarımızla ambulansın içini gözlemleyerek ilk yardım ile ilgili bilgiler aldık.  Trafikte ambulansa yol vermenin önemi daha iyi kavradık. Minik 112  ekibine teşekkür ediyoruz.

OKUMAK YAŞAMAKTIR

Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak ve onların kitap sevgisini artırmak için ‘’BENİM KİTAP HAZİNEM’’ projemizi gerçekleştirdik.

 

KELEBEKLERDE MİSAFİR VAR

Aras Üstün arkadaşımızın annesi Merve Hanım, babası Serkan Bey sınıfımıza misafir oldular. Babamız çocuklarımızla tost yaparken, annemiz Marmara Bölgesi susurluk ayranı yapımını anlattı. Tost ve ayranımızı içerek güzel bir gün geçirdik.

Yedik, içtik eğlendik.

Ailemize çok teşekkür ettik.

KELEBEKLERİN SU TAŞIMA OYUNU

Suları bardaktan bardağa,

Aktara, aktara

Su taşıma yarışı yaptık.

İki grup olarak, kıyasıya yarıştık.

Çok eğlendik ve öğrendik,

Biz kendimize güvendik.

KIZILAY

Depremlerde, yangınlarda

Her zor durumda,

Sen koşarsın yardıma,

Güç verirsin yurduma…

Kızılay yardım kuruluşunu tanıdık. Kızılay’ ın görevlerini konuşarak, oyun merkezi oluşturduk.

         Her birimiz oyunda rol alıp Kızılay’ın görevlerini oynayarak öğrendik.

SEMAZEN KELEBEKLER

Sağ elimizi kaldırdık, sol elimizi daldırdık.

Dilimizi kalbimize indirdik, döndük Mevlana gibi,

Müziği eşliğinde küçük semazenler olduk.

Sema gösterisini yaparak, içimizdeki gülücükleri

Çevremizdeki arkadaşlarımıza dağıttık.

Dostluk, sevgi, yardımlaşmayı gün boyu dolu dolu yaşadık

MEVLANA gibi ……

MUCİT AMCA İLE GERİ DÖNÜŞÜM DENEYLERİ

Mucit amca ile heyecanlı bir yolculuğa çıktık.

Kutular ve plastik şişelerin çıkardığı sesleri dinledik ve çok eğlendik.

Bizlerde sınıfımızda atık maddeleri kullanarak hayal gücümüzle yeni ürünler oluşturduk.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Bu vatan toprağın kara bağrında
Sıradağlar gibi duranlarındır
Bir tarih boyunca onun uğrunda 
Kendini tarihe verenlerindir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı çocuklarımızın oynadıkları oyunlarla coşku içinde kutladık.

Neşeli Yüzler Sınıfı Anıtkabir Yolunda

29 EKİM Cumhuriyet bayramı haftasında neşeli yüzler sınıfı olarak Anıtkabir’i ziyaret ettik. Aslanlı yoldan geçerek Anıtkabir’e ulaştık. Sesli Kurtuluş savaşı ve Çanakkale savaşı müzelerini heyecanla gezerken ne kadar mücadele verilmiş anladık. Atatürk ün eşyalarını yakından  görme fırsatı bulduk.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Tarihim, şerefim, şiirim her şeyim,

Yeryüzünde yer beğen!

Nereye dikilmek istersen,

Söyle seni oraya dikeyim…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Pamuk Şekerleri grubu olarak coşkuyla kutladık.

VELİ SİNEMA GÜNÜ

Değerli velilerimiz ile keyifli bir hafta sonu sineması izledik. Hayat’ta sinema gününde izlediğimiz film ile her bir çocuğumuzun ne kadar özel, kırılgan ve keşfedilmeyi bekleyen bir hazine olduğunu bir kez daha anladık.

BAYRAĞIM

Ay yıldızlı bayrağım,
Umut saçar etrafa.
Bu milletin tek ışığı,
Güzel bayrağım.
En son nefesimize kadar,
O bizim bayrağımız olacak...

MEVLANAYI TANIYORUZ

İç Anadolu bölgesinin Konya şehrini işlerken Mevlana’yı tanıdık. Semazen kostümleri giyip ney sesi eşliğinde semazenler gibi döndük. Sınıfımızda proje olarak semazen etkinliği yaparak konumuzu pekiştirdik.

KAYSERİ MANTISI

Arılar sınıfı İç Anadolu Bölgesi’nin illerini tanırken; sıra Kayseri ilimize geldi. Kayseri ilimizi öğrenirken en meşhur yemeğinin mantı olduğunu öğrendik. Bizler de sınıfımızda tuz seramiği ile mantı yaptık.

Daha sonra Hamza Berat YILMAZ’ ın annesi Vesile Hanım bizlere mantının nasıl yapıldığını anlattı ve lezzetli mantı yapıp getirdi. Sınıfımızda afiyetle yedik ve tadına bayıldık.

Velimize hazırlıkları ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

SEN HEP GÜLÜMSE ELMA ŞEKERİ

Sen hep gül çocuk,

Gül ki yüzünde güller açsın.

Güller güzel kokular saçsın.

Güneşin ilk doğuşundaki saflığında,

Sen hep ışık saç çocuk.

SU TAŞIMA OYUNU

Denizyıldızları sınıfı olarak bu hafta eğlenceli ve heyecan dolu bir oyun oynadık.

Bahçemize inerek kovalarımızı su ile doldurduk ve heyecanlı oyunun startını verdik.

Oyun sonunda kalan sularımız ile bahçedeki bitkilerimizi suladık.

Hayat'ta Misket Havası

Hayatın misafiri etkinliğimizde Kayra ALPAR arkadaşımızın annesi Nilda Hanım’ı sınıfımızda misafir ettik. İç Anadolu bölgemize ait yöresel kıyafetleri inceledik.  Birlikte seminer salonumuzda bölgemize ait misket oyunun hareketlerini öğrendik. Müzik eşliğinde hem eğlendik hem öğrendik.

MİNİK YILDIZLAR EBRU YAPIYOR.

 Can ve Zeynep arkadaşlarımızın ailesi bizleri Ebru Sanat Atölyelerinde ağırladılar. Ebru çalışmaları yaparken renklerin nasıl ahenkle buluştuğunu gözlemledik. Bizleri misafir ettikleri için BUZLUK ailesine teşekkür ediyoruz

HER ÇOCUK ÖZELDİR TIPKI PARMAK İZİ GİBİ...

Velilerimizle sinema gününde buluştuk.Aşure ikramımızın ardından "Her Çocuk Özeldir" adlı filmi hep birlikte izledik. Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ediyoruz.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI DENİZ DÜNYASINDA

Hayat’ın çocukları su altında yaşayan çeşitli balıkları incelemek ve onları daha yakından görmek için

“ Deniz Dünyasına “ geziye gittiler.

MİNİK KALPLER GAZETE OYUNU İLE EĞLENİYOR

Minik kalpler sınıfı olarak önce büyük gazetelerimizle dans ettik. Gazetelerimizi küçük küçük yırtarak küçük kaslarımızı geliştirdik. Hepimiz birer balık olup gazetelerin üzerinde yüzdük, ardından yarışma yaparak kocaman çöp poşetimize parçaları toplamaya çalıştık.

TURŞULARIMIZ HAZIR

Pazara gidip, malzeme aldık.

Kışa hazırlık yaptık.

Minik maharetli ellerimizle

Turşularımızı hazırladık.

Arılar, Kelebekler, Denizyıldızları grupları olarak bulunduğumuz mevsimin özelliklerini tekrar ettik ve kış için yapılan hazırlıklar ile ilgili sohbet ederek hep beraber turşu yapmaya karar verdik. Pazara gidip turşuluk malzemelerimizi alarak turşularımızı kurduk. Turşularımıza süslü kapaklar hazırlayarak evlerimize götürdük.

MANDALADAN HALI YAPTIK

Denizyıldızları sınıfı olarak İç Anadolu Bölgesinde yapılan dokumacılık hakkında bilgi sahibi olduk. Halı yapımı nasıl olur, araştırdık. Bizde mandala çalışmamızı rengarenk boyayıp ipler takarak kendi halılarımızı oluşturduk.

MİS KOKULU SİMİTLER

Denizyıldızı,  Arılar ve Kelebekler grubu olarak yaşadığımız şehir Ankara ‘yı yakından tanıdık. Minik ellerimizle hazırladığımız Ankara simitlerini afiyetle yedik.

PAMUK ŞEKERLERİNİN SEVİMLİ KUKLALARI

Evden getirdiğimiz çorapları kullanarak uzun-kısa, büyük-küçük, aynı-farklı kavramlarını çalıştık.

Çoraplarımızı birbirleriyle eşleştirdik sonra kendimize sevimli kuklalar yaptık. Kendimize yeni bir oyuncak hazırlamanın mutluluğunu yaşadık.

VELİ TOPLANTIMIZ

 

2017-2018 eğitim öğretim sürecimize ait bilgileri paylaşmak üzere çok değerli velilerimiz ile bir araya geldik.

 Okulumuzda yaptığımız ve yapacağımız tüm güzellikleri paylaştık.

Bu güzel günde en değerli varlıklarımız, emanetlerimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımızı konuştuk.

Bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

ARILAR HALI YAPARSA

Renk renk nakışları vardır.

İlmek ilmek hazırlanır.

El emeği göz nuru,

Arılar’ın elinde hayat buldu.

Arılar sınıfı İç Anadolu bölgesinde yapılan halıları inceleyip sohbet ettiler. Sonra mandala çalışması yaparak kendi halılarını oluşturdular.

HAYVANLARI SEVİYORUZ

Çevremizde dolaşır

Çeşit çeşit hayvanlar

Bizlere pek çoğunun

Sayısız yararı var

Kedi fareyi yakalar

Bazen de eğlendirir

Kuşlar ötüşleriyle

İç açar neşe verir.

DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ KUTLU OLSUN

Benim gözüm küçük, senin gözün büyük

Gördüğümüz uçurtma aynı

Benim derim beyaz, senin derin siyah

Kumdaki izimiz aynı

Biraz ayrı biraz farklı

Dünyanın her yerinde haklarımız aynı

Hayat’ın çocukları “Dünya Çocuk Günü’nü şarkılar eşliğinde etkinliklerle kutladı.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI EĞLENİYOR

Ankara Hayat Anaokulu olarak bir eğlenceli gezimizi daha gerçekleştirdik. Çocuklarımız top havuzunda, kaydıraklarda ve kanguru oyuncağında doyasıya eğlendiler.

İPLERLE OYUN

 

Rengarenk ipleri

Uzundan kısaya, kısadan uzuna

Sıralama yapıp, uzun- kısa kavramını anladık.

İpleri alıp kâğıtlara istediğimiz gibi yapıştırdık.

Çadır, ev, at, çocuk gibi benzetimler yaparak.

Düşüncemizi kâğıtta tamamladık.

Neşeli Yüzler Sınıfı Uzun-Kısa Oyunu Oynuyor

Hayatın misafiri etkinliğimizde Mehmet Bilge GÖKER arkadaşımızın annesi  Elif hanım’ ı sınıfımızda misafir ettik. Birlikte ‘ uzun-kısa oyunu ve evet-hayır oyunu’ oynadık. Renkli Legolarımızla uzun ve kısa Legolar hazırlayıp bir kutuda topladık. Hem oynadık hem öğrendik . Katılımlarından dolayı annemize teşekkür ederiz.

DOĞA HAYVANLARLA GÜZEL

Doğa hayvanlarla güzel,
Sevelim ve koruyalım.
Hayvanların yararı çok.
Gereğince kavrayalım.

   Minik Yıldızlar, Neşeli Bulutlar, Kar Taneleri, Yağmur Damlaları Ve Gökkuşağı grupları ile Doğa Hayvanlarla Daha Güzel Programımızı gerçekleştirdik.  Bize birçok yararı olan hayvanların da sevgiye ve merhamete ihtiyaçları olduğunu, onları korumamız ve sevmemiz gerektiğini küçük oyunlar ile çocuklarımıza anlattık.

KEÇİÖREN HAYAT ANAOKULUMUZUN İLK VELİ TOPLANTISI

Yıl boyunca yapacağımız çalışmalar ve programlar hakkında bilgi verildi.Tüm velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

HAYVANLARI SEVMEK NE DE GÜZEL

Hayvanları svelim

Koruyalım onları

Onlar yaşadıkça 

Bizde yaşayalım.

KAR TANELERİ ve YAĞMUR DAMLALARI ile hayvanları korumanın önemi hakkında sohbet ettik.YAVRU KIRLANGIÇ hikayesini dinleyerek , hepimiz birer yavru kırlangıç olduk.Bizi ziyarete

gelen maya ile eğlenceli vakit geçirdik.

 

MİNİK YILDIZLAR MAKAS TUTMAYI ÖĞRENİYOR.

Minik ellerimizle makaslarımızı tuttuk,kağıttan hazırladığımız otları kestik.Öğretmenlerimizin hazırladığı sevimli ineğimize kestiğimiz otlardan verdik.Hem eğlendik hem de artık makas tutmayı öğrendik.

Neşeli Yüzler Sınıfı Mutfakta

Hayatın misafiri etkinliğimizde Ali Furkan KALAYCI  arkadaşımızın annesi  Özlem hanım’ ı sınıfımızda misafir ettik. Birlikte ‘ Ankara Simit’i ‘ yaptık. Öğretmenimizden buğdayın hikayesini  dinledik. Un ile yapılabilecek ürünlerden bahsettik. Hepimiz birer usta olduk. Ustalarımız keyifle simitlerini hazırladılar. Katılımlarından dolayı annemize teşekkür ederiz.

Neşeli Yüzler Sınıfının Sonbahar Etkinliği

Hayatın misafiri etkinliğimizde Elif Canan ÖZEL  arkadaşımızın annesi  Pınar hanım’ ı sınıfımızda misafir ettik. Birlikte ‘ sonbahar  etkinliği’ yaptık. Daha önceden toplamış olduğumuz yapraklarımızı inceledik, incelediğimiz yaprakları sonbahar ağacımıza yapıştırdık. Sonbahar yağmurlarını da unutmadık yağmur bulutlarımızı hazırladık. Katılımlarından dolayı ÖZEL ailesine teşekkür ederiz.

ÇEMBER İÇİNE TOP YUVARLAMA

Bugün güne eğlenceli bir oyunla başladık. Çemberin ve dairenin arasındaki farkı öğrenip çember içinden topu geçirmeye çalıştık daha sonrasında HIZLI-YAVAŞ kavramını oyun esnasında gözlemleyip öğrenme imkanı bulduk.

ŞAŞKIN KÖPEK PONKİT

İşte açılıyor perdemiz

Bizi dikkatle izleyiniz

Doğruyu ve yanlışı öğreniniz

Bizimle sizde eğleniniz…

Hayvanları koruma haftasında çocuklarımızla ‘’Şaşkın Köpek Ponkit’’ adlı tiyatromuzu izleyerek hayvan dostlarımızla güzel bir gün geçirdik.

Neşeli Yüzler Sınıfının Deniz Dünyası Gezisi

Hayvanları Koruma Gününde çocuklarımızla Deniz Dünyasına gezi gerçekleştirdik. Balık çeşitlerini ve suda yaşayan hayvanları görme fırsatımız oldu.

Neşeli Yüzler Kurucu Temsilci Ziyaretinde

Neşeli yüzler sınıfı Hayat Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Hidayet DOĞAN beyefendi  ile tanıştılar.Keyifli bir sohbet ettiler.Bize vakit ayıran Öğretmenimize teşekkür ederiz.

Neşeli Yüzler Sınıfının Keçi Etkinliği

Hayatın misafiri etkinliğimizde Ecrin Hüsna Başal arkadaşımızın annesi Ebru hanım’ ı sınıfımızda misafir ettik. Birlikte ‘ keçi sanat etkinliği’ yaptılar. Yaptığımız keçiler ile ‘ayşe hanımın keçileri ‘ tekerlemesini tekrar ettiler.Katılımlarından dolayı Başal ailesine teşekkür ederiz.

DENİZ DÜNYASI

Çevremizde dolaşır,

Çeşit çeşit hayvanlar.

Bizlere pek çoğunun ,

Sayısız yararı var.

Hayvanları Koruma Gününde çocuklarımızla birlikte Deniz Dünyası gezisini gerçekleştirdik.Akvaryum içerisindeki çeşit çeşit balıkları , hayvanları izledik.

İlk Gezimiz

Hazırlığımızı yaptık, ilk gezimize çıktık. Top havuzu, kaydırak ,çarpışan araba, kanguru ,hepsi çok güzel  hepsi eğlenceli. Doyasıya oynadık eğlendik.

AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ

Denizyıldızları sınıfı olarak zekâ atölyesine giderek akıl oyunları ve bom oyunu oynadık, yeni öğrendiğimiz oyunlar ile doyasıya eğlendik.

 

NE DE GÜZEL ÇOCUK OLMAK

Sporla başladık bu haftamıza

Kitapların renkli dünyasında, hayallere daldık

Kuklalarımızla neşemize neşe kattık.

Boyalarımızla resimler yapıp,

Daire  bulmaca oynayıp, özgün çalışmalar ortaya çıkardık.

HAYAT’IN RENKLERİ

Hayatın Pamuk Şekerleri bu haftayı cimnastik, beden eğitimi, akıl oyunları ve lego, müzik, İngilizce, sevgi dersleri ve bahçe etkinlikleriyle dolu dolu yaşadı.

EVLİYA ÇELEBİ İLE YOLCULUĞUMUZ BAŞLASIN

Benim adım Evliya Çelebi’dir.

Dünyayı baştan başa dolaşıp,

Gördüklerimi yazarım.

Gezdim, gördüm ülkeleri

Ülkelerdeki farklı insanları

Farklı giysileri, oyuncakları

Farklılıkları kabul edelim.

Birbirimizi sevelim.

Arılar, Denizyıldızları ve Kelebekler grupları olarak Evliya Çelebi ile

eğlenceli, merak dolu yolculuğumuza başladık.

ELMA ŞEKERLERİ EĞLENİYORSA

Biz çocuklar diyoruz HAYAT çok güzel
Dünyayı sarsın çiçekler
Haydi yüreklerimizle koşalım sevgiye
Okulumuzda mutlu mutlu günlere.

Neşeli Yüzler Veli Toplantımız

Neşeli yüzler sınıfının velilerini okulumuzda ağırladık.Yıl boyunca yapacağımız çalışmalar ve programlar hakkında bilgi verildi.Bu yoğun katılım için teşekkür ederiz.

İtfaiyeciyim Ben

Merdivene çıkarım

Hortumla su sıkarım

Yanan yeri yıkarım

İtfaiyeciyim ben.

Tüm çocuklarımız Rehber Öğretmenimiz Mehtap POLAT ile acil durum numaralarını etkinlikle tekrar ettik. İtfaiye haftasında itfaiyeci olduk. Okulumuzun bahçesinde tatbikat yaptık.

Neşeli Yüzler Sınıfı Sevgi Sınıfındalar

Sevgi öğretmenimizle tanıştık. Sınıfındaki rengarenk Kur’an harflerini çok sevdik. Minderlerle  oyun oynadık. Kur’an harflerinin şekillerine büründük. Elif gibi dik olmasını öğrendik. Biz bu sınıfı çok sevdik.

BUGÜNÜN RENGİ KIRMIZI

Bana renk söyle bir renk söyle,

Birlikte düşünelim neler var bu renkte,

Kırmızı olsun mu bugünün rengi,

Söyle bakalım bildiğin kırmızı şeyleri.

Minik Kalpler, Elma Şekerleri ve Pamuk Şekerleri olarak, kırmızı kıyafetler giydik, kırmızı nesnelerimizle kırmızı köşesi hazırladık ve parmak boyalarıyla kırmızı elmalar yaparak kırmızılar nerde oyununu neşe ile oynadık. Bugünün rengini kırmızı seçtik.

MİNİK KALPLERİN RENKLİ BALONLARI

Herkes balonları çok sever,

Büyük, küçük fark etmez.

Renkli renkli güzel benim balonlarım. 
Teker teker şişirip oynayalım balonları,


Ne güzel renkli balonlarım.

KELEBEK, ARI VE DENİZYILDIZI GRUPLARI YARIŞARAK EĞLENDİLER

Uzunca kâğıtlarla hazırlıklar yapıldı,

Çocuklar eğlenceli oyun için hazırdı.

Müzik ile başladık arkadaşımızı sarmaya,

Dikkatli yaparak özendik kazanmaya.

Kazandık, oynadık, yarıştık ve eğlendik.

Biz bugünü çok mutlu geçirdik.

OKULDA KEŞİF

Okulumuzu tanımak için keşfe çıkan denizyıldızları; okulumuzun bölümlerini  yakından  tanıma ve oynama imkânı buldular. Okulumuzda doyasıya oynama fırsatı buldular.

NEŞE DOLU ARILARIMIZ

Neşeyle başladık okulumuza

Eğlence, mutluluk oyunlarla

Sevdik tüm sınıf birbirimizi

Kimse bozamaz keyfimizi

Heyecan dolu oyunlarla arkadaşlarımızla kaynaştık. Mutlulukla uçarak diğer sınıflardaki arkadaşlarımızla tanıştık. Eğlenceli etkinliklerle okulumuzu keşfetmeye başladık.

BİZİM TATLI ELMA ŞEKERLERİMİZ

 

Neşeli,  tatlı

Her gün başka heyecanlı

Bol oyunlu,

Bol renkli,

Okulumun ilk günleri nasılda güzel geçti

Neşeli Yüzlerde Bu Hafta

Uyum haftasını geride bırakan neşeli yüzler ,yeni haftamızda birbirinden güzel oyunlar öğrenip etkinlikler yaptılar.

Bahçemizin tadını çıkarıp ,Genel Müdürümüz Hüsamettin  AKÇAY’la  tanıştılar.

MİNİK YILDIZLAR

EĞLENCE ZAMANI 

Minik Yıldızlar olarak tıraş köpüğü ile eğlenceli dakikalar yaşadık. Masamıza sıktığımız  köpükler ile değişik şekiller yapıp gönlümüzce eğlendik. 

ŞEKER TADINDA

 

Çiçek olur açılır.

Koku olur saçılır.

Hayat anaokulunda,

Mutluluğa koşulur…

Pamuk Şekerleri coşku, heyecan, mutluluk ve oyunla dolu bir hafta geçirdiler.

KELEBEKLER OKULA BAŞLADI

 

Dostluk, eğlence, oyun ile kaynaştık birbirimize.

Balonlarla oynadık, eğlenceye doymadık.

Müzikli zumba yaparak ayı dansını öğrendik.

Okulumuzun ilk haftasında hep beraber eğlendik.

YAŞASIN OKULUMUZ

Neşemize diyecek yok

Kavuştuk okulumuza

Gururluyuz, mutluyuz çok

Kavuştuk okulumuza

 

Sınıfımızı özledik

Eylül ayını gözledik

Olan biteni izledik

Kavuştuk okulumuza…

İlk Heyecan

El ele verdik

Sınıfları dolaştık

Etrafımıza neşemizi saçtık

Okulumuzun birimlerini gezerek tanıdık.Evimize mutluluk götürdük.

HAYAT RENKLERİNE KAVUŞTU

Posta kutusunda bir zarf

Haber var okulumdan

Öğretmenlerim çağırıyor beni

Okula gitme vakti geldi.

Toplandık okulumuzun bahçesinde,

Eğlencenin zirvesinde.

Kuklalar dile geldi

Kahkahalar yükseldi,

Hayat çatısı altında

Mutluluk ve neşe başladı.

Bundan sonraki günlerimizde de Hayat’ın tüm renkleri ile bütün güzellikleri, paylaşmak ve yaşamak dileğiyle…

Hayat Anaokuluna Hoşgeldiniz.

HAYATIMIZA HOŞGELDİNİZ


Mutluyuz, neşeliyiz
Sevinç dolu içimiz.
Eğlenirken öğreniriz,
Biz anaokulu çocuklarıyız.
Keçiören Hayat Anaokulu öğrencileri ile buluştu. Eğlenceli etkinliklerle çocuklarımız coşkulu bir şekilde yeni eğitim-öğretim yılına ilk adımlarını attılar.2017-2018 eğitim ve öğretim yılının mutlu, huzurlu, sağlıklı, başarılı ve eğlenceli geçmesini diliyoruz.

YAZ OKULU TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Yaz okulumuzda bu dönem tuval çalışması, mutfak etkinliği, ritim çalışması, kostümlü drama, bowling, piknik, keçelerden çanta tasarımı, yüzme gibi etkinliklerimizi gerçekleştirdik.  Bahçemizde kahvaltı keyfi ve birbirinden eğlenceli yarışmalarla 3.  dönemimizi tamamladık.

Hayat Çocuklarla Güzel

Yaz Okulu Etkinliklerimiz Devam Ediyor

 Yaz okulumuzun 2. Dönemini ahşap boyama, mutfak etkinlikleri, kil hamuru ile seramik çalışmaları değerler eğitimi, kostümlü drama, takı tasarım, yüzme, piknik gibi birbirinden eğlenceli ve eğitici aktivitelerle tamamladık.  

Yaz Eğlencelerimiz Devam Ediyor

Çocuklarımızla okulumuzun bahçesinde yarışmalar yapıp parkta oyunlar oynadık. Eğlence merkezinde keyifli zaman geçirdik.

 Rengârenk balonlarımızla eğlenmeye devam ettik.

HAYDİ, PİKNİĞE GİDELİM

Top oynadık, ip atladık.

Çimlerde doyasıya koştuk.

Çevre inceleme gezisi yaptık.

Piknikte doyasıya eğlendik.

Tüm okul çalışanları ve arkadaşlarımızla bayramlaşarak,

Yaz okulunda ikinci haftayı neşe ile tamamladık.

YAZ OKULUNDA BOWLİNG ZAMANI!..

Heyecan ile çıktık yola,

Geldik bowling oynamaya

Öğretmenlerim oyunun kurallarını anlattı,

Bizler topları aldık,  lobutlara fırlattık.

Bowling  oynayarak hep beraber  eğlendik.

SERAMİK USTALARI

Yaz okulumuzda çocuklarımızla birlikte seramik hamurlarına farklı şekiller vererek eğlenceli zaman geçirdik.Yaptığımız etkinlikleri süsleyerek evimize götürdük.

YAZ OKULUNDA HAVUZ ZAMANI

Hayat Anaokulunun minikleri antrenörler eşliğinde yüzme eğitimi aldılar. Yüzmeye adım adım yaklaşırken havuzda keyifli zaman geçirdiler.

ALTINPARK GEZİSİ

Hayat Anaokulu çocukları  ile Altınpark’ta çok güzel bir gezi yaptık. Gezimizde çocuklarımız ata binerek heyecanlı dakikalar yaşadılar. Sonrasında dondurmalarını yiyerek günü mutlulukla tamamladılar.

OYUNCAĞIMI YAPIYORUM

Tahtaları boyayarak işe başladık,

Oyuncağımızı kurumaya bıraktık.

Karar verdik süslemeye,

Oyuncaklarımıza tasarımlar yaptık.

El emeğimizle hazırladığımız oyuncaklarımızla keyifle oynadık.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI GELİŞİM KARNELERİNİ ALDILAR

Hayatın en güzel renkleri

Yaşadılar dolu dolu bir yılı

Geldi artık okulun son günü

Aldılar gelişim raporlarını

 

Hayat Anaokulunun birbirinden değerli çocuklarına gelişim raporlarını verip onları tatile uğurladık…

Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan anne ve babalarımıza teşekkür ediyor, çocuklarımıza mutlu, sağlıklı bir tatil geçirmelerini diliyoruz.

Hayat’ta Yaz Başladı

Yaz okulumuza birbirinden eğlenceli etkinliklerle merhaba dedik.

Hayat'a Ramazan Geldi

Oruç tutan çocuklar var

Gelin bakın bu sınıfa

Sevapları toplamışlar

Haydi şimdi iftara

 

Okulumuzun anasınıfı öğrencileri bugün tekne orucu tuttular. Aileleriyle sahur atmosferini tanıyan çocuklarımız tekne oruçlarını açarken arkadaşlarıyla beraber iftar atmosferini yaşadılar. Oruçlarını okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenizin ezan okuması ile açtılar. Hurma ile oruçlarını açan çocuklarımızın heyecanı görülmeye değerdi. Okulumuzun 7/A sınıfındaki Mustafa öğrencimizin ramazan davulcusu rolü ile sınıfları maniler eşliğinde dolaşması geleneğimizdeki ramazan davulcusu karakterini tanımlarına yardımcı oldu. Çocuklarımız Ramazan hediyelerini görünce çok mutlu oldular.  Hem eğlenip heyecanlandıkları hem beklemeyi öğrendikleri bu güzel etkinlik okulumuza harika bir anı olarak eklenmiş oldu.

Yağmur Damlaları Su Taşıyor

Ağaçlar yeşeriyor,
Yaz güneşi ısıtıyor,
Serin sular akıyor,
Uyanın artık yaz geldi.
Yağmur damlaları ile bahçemize çıkarak sutaşıma oyunu oynadık.   

Boş- Dolu kavramını öğrendik.

İLKOKULA HAZIRLIK

Hayat Anaokulu 5 yaş grubu öğrencilerimiz ile İlkokul 1. Sınıfları ziyaret ettik. Okul müdürümüz Recep UZANLIK bizi odasında ağırladı ve birlikte sohbet ettik.  Birinci Sınıfta okuyan arkadaşlarımızla sınıflarına giderek sıralara beraber oturduk. Birinci sınıf arkadaşlarımızın okuduğu hikâyeyi ilgi ile dinledik.  Hep beraber öğle yemeği yedik. Yemek sonrası okulumuzun bahçesinde oyun oynadık. Balon,  kek, meyve suyu ikramlarımızı paylaştık. Teşekkür ederek birinci sınıfa uyum gezimizi tamamladık.

 

KÖPÜKLERE DOYAMADIK

Bu hafta Hayat’ın Misafiri etkinliğimizde Asım Arhan ASLAN ‘IN annesi

Figen Hanım çok keyifli bir etkinlikle bizlerle birlikte oldu. Annemiz bize mesleğini tanıttı ve çocuklarımız ile eğlenceli bir etkinliğe başladık. Traş köpüğünü masamıza sıktık ve doyasıya oynadık. Traş köpüklerini boyalarımızla renklendirdik, resimler yaptık. Yaptığımız resimleri kağıt üzerine bastırdık.

Annemizin bizler için getirdiği ikramlıkları afiyetle yedik.

Velimize bize yaşattığı bu güzel günden ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Misafirimiz Geldi

Ankara Hayat Anaokulu şubemizde bulunan Elma Şekerleri ve Pamuk Şekeri grubundaki arkadaşlarımızı okulumuzda misafir ettik.  Bu özel günde arkadaşlarımızla birlikte önce güzel bir kahvaltı yaptık. Oyun odamızda oyunlar oynadıktan sonra  ‘MUANA’ isimli sinema filmini patlamış mısır eşliğinde heyecanla izledik. Çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizi taktim ettikten sonra, dostlarımızı uğurladık.

HAYAT’TA EĞLENCE VAR

Minik minik yürekleri

Sevgi dolu hep gözleri

Hayatımızın güzel renkleri

İşte hayatın minikleri.

 

Hayatın çocukları eğlenceli bir gün daha geçiriyor.

Palanga organizasyonun bizler için hazırladığı yarışmalı oyunlar, müzikli danslı eğlence ve rengârenk balonlarla yine çok mu çookk eğlendik…

Hoş Gelin Ramazan

Onbir ayın sultanı
Kıymetlidir her ânı
Süslersin şu cihânı
Hoşgeldin yâ Ramazan!

 

Ramazan davulcusunu heyecanla bekleyen miniklerimiz çeşitli maniler dinleyerek Ramazanı karşıladılar.

HAYAT’TA ŞENLİK VAR

Sevgi,  mutluluk, coşku

Her günümüz kahkaha, neşe dolu.

Merakla uyandığımız her yeni günde

HAYAT hep heyecan

Eşsiz güzelliklerle dolu

 

MİNİK KALPLERDE EĞLENCELİ BİR GÜN

Bu hafta Hayat’ın Misafiri etkinliğimizde Ömer Fuat ASLAN ‘IN annesi

Emine Hanım çok keyifli etkinliklerle bizlerle birlikte oldu.

Çocuklarımızla beraber hoplayıp zıplayarak, ağaçlardan meyve toplama oyunu oynadık.

Daha sonra el göz koordinasyonu gerektiren nefes açma etkinliğimizi yaptık. Pipetlerle ponponları üfleyerek bardakların içine atmaya çalıştık. Çocuklarımız hızlı hızlı üfleyerek hedefe ulaşmaya çalıştılar.

”Dağlar ardında” adlı şarkımızı da söyledikten sonra annemizin bizler için hazırladığı hediyeleri aldık.

Velimize, bize yaşattığı bu güzel günden ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

PAMUK ŞEKERLERİ SINIFI DUVARA RESİM YAPIYOR

Mavidir çocukların düşleri

Mavilerle çizdiler bugün de düşlerini
Dağ mavi, deniz mavi gök mavi

Uçsuz bucaksız tertemiz hayaller mavi…

Pamuk şekerleri sınıf duvarlarını kendi çizgileri ile süslediler…

 

Altınköy Açık Hava Müzesi Gezisi

Orda bir köy var, uzakta,

O köy bizim köyümüzdür.

Gezmesek de, tozmasak da

O köy bizim köyümüzdür.

 

Özlediğimiz köy ortamını yerinde yaşamak için ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESİNE gittik. Altınköy’de hayvanları doğal ortamında gördük, tulumbadan su çektik, köy meydanında odun ateşinde yapılan ekmeklerin nasıl yapıldığını seyrettik, yine odun ateşinde yapılan gözlemeleri afiyetle yedik.

 

HAYATIN ÇOCUKLARI ALTINPARK’TA

HAYAT…

Baharlarda ve yazlarda,

Pembelerde, mavilerde, yeşillerde,

HAYAT…

Sarıpapatyalarda, kırmızı lalelerde,

HAYAT…

Minik Kalplerde, Pamuk Şekerlerinde, Elma Şekerlerinde,

HAYAT…

Kelebeklerde, Arılarda,

HAYAT…

Rengârenk ÇOCUKLARDA…

 

Hayat Anaokulu çocukları olarak Altınpark gezisinde at binme, doğa gezisi, tren turu yaptık ve kâğıt helva yedik. Arkadaşlarımızla birlikte eğlenceli vakit geçirdik. Baharın ve eğlencenin tadına vardık.

 


 

ANNEMLE BİR GÜN

Melek değil kanatları yok uçmuyor
Güneş değil sıcak ama o yakmıyor
Çiçek değil çiçek gibi o solmuyor
Değil değil değilse bilmecen nedir?

Anne tabi kanatları yok uçmuyor
Güneş gibi  sıcak ama o yakmıyor
Çiçek değil çiçek gibi o solmuyor
Melek değil bu bilmece tek annedir anne

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…

Günün Kutlu Olsun Annem

Annem başa taç imiş her derde ilaç imiş,

Bir evlat pir olsa da anneye muhtaç imiş.

 

 0kulumuzun bahçesinde velilerimiz ve çocuklarımızla birlikte güzel bir kahvaltı yaptık. Ardından Hüsamettin AKÇAY Hocamızın sunduğu ÇOCUĞU ANLAMAK konulu semineri dinledik. Seminerimizin sonunda çocuklarımız annelerine şarkı söyleyip, onlar için hazırladıkları sürpriz hediyeleri taktim ettiler.   Tüm annelerimizin günü kutlu olsun.

YIL SONU VE MEZUNİYET PROGRAMIMIZ

Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne,
Allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar.
Oynasınlar türküler söyleyerek yıldızların arasında,
Hiç değilse bir günlüğüne doysunlar.
Dünyayı çocuklara verelim,
Bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı,
çocuklar dünyayı alacak elimizden
Ölümsüz ağaçlar dikecekler HAYATIMIZA.

Yıl sonu ve Mezuniyet programımızda emeği geçen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, personellerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hayat’ın sevgi saçan çocuklarına ve minik mezunlarına ömür boyu başarılar diliyoruz…

 

HAYAT ÇOCUKLARLA GÜZEL

Bol yarışmalı,

Bol renkli,

Neşeli,  tatlı

Harika bir gün daha geçirdik…

Hayat bizimle güzel

 

Süslü Yumurtalarımız

Hayatın misafiri etkinliğimizde Eslem Ela Ercan arkadaşımızın annesi Şenay Hanım’ı sınıfımızda misafir ettik. Mesleğini bize tanıtan velimiz çocuklarımıza yumurta boyama etkinliği yaptırdıI.

Yumurtalarımızı rengârenk boyalarla süsledik.  Katılımlarından dolayı  Ercan ailesine teşekkür ederiz.  

 

ZORLU PARKURLARI AŞTIK

Hopladık, zıpladık

Çemberlerden atladık

Zorlu parkurları

Kolaylıkla tamamladık.

Minik Kalplerimiz güzel havayı fırsat bilip okulumuzun bahçesinde hazırlanan parkuru tamamlamaya çalıştılar. Daha sonra yazı tahtamızda serbest resim yaparak güzel bir gün geçirdiler.

 

MASALLAR ÜLKESİNE YOLCULUK

Masalla dolsa odam
Uykuya öyle dalsam
En güzel rüyaları
Masallarla paylaşsam

Hayat anaokulu olarak kostümlü masal kahramanları günümüzü heyecan ve coşku içinde gerçekleştirdik. Çocuklarımız, giydikleri masal kahramanı kostümüne uygun şarkılarla dans ettiler. Farklı masallar okuyarak güzel bir gün geçirdik.

Hayata Bahar Geldi

İlkbahar Sesini Kuşların Cıvıltısıyla Duyurunca

Mutluluk, Neşe Saçar Tüm İnsanlara

Tabiat Gülümser Yemyeşil Yüzüyle

Sevinçlerimiz Artar Baharın Gelmesiyle

 

Minklerimizle bahçemizde piknik yaptık. Müzikler eşliğinde eğlenceli oyunlar oynadık. En güzel resimlerimizi yaptık.  Hikâyeler okuyarak keyifli  güzel bir gün geçirdik.

Eğlence Zamanı

Çocuklarımızla animasyon gösterisi izledik. Çeşitli yarışmalara ve danslara katılan miniklerimiz oldukça neşeli  zaman geçirdiler.

Hayat’ta Tiyatro Şenliği Devam Ediyor

Keçiören Hayat Anaokulu olarak çevre anaokullarında bulunan çocuklarımızı okulumuza davet ettik. ”Şaşkın Avcı” isimli tiyatro oyununu birlikte izledik.   

Keçiören Hayat Anaokulu Yılsonu ve Mezuniyet Programı

Annemin yanağında,

Babamın kucağında,

Öğretmenimle sınıfında,

Arkadaşlarımla oyunumda

 

Bulurum sevgiyi…

Öğrenirim sevmeyi…

Sevgi olmadan yaşayamam,

Sevmeden hayatı anlamlandıramam!

 

Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin sevgi ve emekle hazırladıkları Yıl Sonu Ve Mezuniyet Programımızı büyük bir coşku ve mutlulukla gerçekleştirdik. Miniklerimizin kolaj çalışmalarından oluşan sergimizi velilerimize sunulduk.

Hayatın Renkleri Sergisi Ve Balon Uçurma Şenliğimiz

Sen Saçlarına Baharı Tak Çoçuk Gülüşün Güneş Olsun,

Ellerin Umut…

Bir yıl boyunca karıncalar gibi çalışarak yaptığımız etkinliklerimizin sergilendiği HAYATIN RENKLERİ SERGİSİ ve BALON UÇURMA ŞENLİĞİ’ mizi büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirdik 

Yaşasın 23 Nisan

Bir barış bırakın biz çocuklara 
Ulaşsın şarkımız güneşe ve aya. 

Oynaya oynaya gelin çocuklar 
El ele, el ele verin çocuklar. 

Bir dünya bırakın biz çocuklara 
Yazalım üstüne sevgili dünya 
 

Hayatın Kar Taneleri olarak 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını  çocuklarımızla birlikte coşkuyla   kutladık

 

Kutlu Doğum Programında Hayat'ın Çocukları

Vazgeçtim seni ötelerde aramaktan

Seni yüzyıllar öncesine hapsetmekten vazgeçtim

Mesafelerden usandım Ya Rasulullah

Sana sesleniyorum,Alemlere Rahmetsin

Seslenince yanımdasın buradasın!

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) salat ve selam ona olsun.

  Keçiören Hayat Anaokulu olarak Kutlu Doğum Programımızı büyük bir heyecan ve sevinçle kutladık. Bütün çocuklarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.

İtfaiye Gezisi

GÖKKUŞAĞI grubu olarak ‘İtfaiye Daire Başkanlığı’na’’  yaptığı

gezide çocuklarımız güzel vakit geçirdiler.

İtfaiye denildiğinde aklımıza sadece yangın söndürmenin gelmemesi gerektiğini, canlıların nasıl kurtarıldığını bizlere anlattılar.

Miniklerimizle itfaiyecilerin göstermiş olduğu yangın tatbikatını dikkatle izledik. İtfaiye köpeğinin şovu ile eğlendiler.  

 

KUTLU DOĞUM PROGRAMIMIZ

Aşk için gelmişiz biz bu cihana

Dostu sevmektir bizim işimiz

Allah der her bir zerremiz

Ağyar görenden bize ne

Yer gök seslenir her dem Allah

Benlikten geçenin yâridir Allah

Aşkı bulan neyler ki bu Dünyayı

Her dem seslenir o, Allah Allah

 

Alemlere rahmet olarak gönderilen, güzel ahlakı ve adaleti ile insanlığa yol gösteren, güllerin efendisi Sevgili Peygamberimizin Kutlu Doğum Programını hayatın çocuklarıyla sevgi ve aşkla gerçekleştirdik. Kendileri küçük, yürekleri kocaman olan çocuklarımıza sonsuz sevgiler…

 

Tiyatro Şenliğimiz

Keçiören Hayat Anaokulumuzda çevre okullardan  gelen öğrencilerimiz  ‘’Şaşkın Avcı’’ isimli tiyatromuzu izledi.  Tiyatro çıkışında küçük misafirlerimize ufak ikramlarımız oldu. Okullardan gelen öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Rehber Anne - Baba Seminerimiz

Rehber öğretmenimiz Elif Dilek BAŞLAK ‘’Rehber Anne – Baba ‘’konulu seminerimizi sundu.   Çocuklarımızın AİLEN İLE EN MUTLU OLDUĞUN AN mektupları velilerimize güzel bir sürpriz oldu.  Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

Hayat'ta Tiyatro Var

Hayat Koleji olarak çevremizdeki anaokulu ve kreşleri okulumuza tiyatro izlemeye davet ettik."Şaşkın Avcı" isimli eğlenceli oyunumuzu izleyen miniklerin heyecanı görülmeye değerdi.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI İTFAİYE MERKEZİNDE

Heyecanla çıktık yola,

İtfaiye merkezinde verdik mola.

Küçük bir tatbikat yaparak,

Yangın söndürmeyi uygulamalı gördük.

Yangın anında yapılması gerekenleri,

İtfaiyeci Hasan ağabeyimizden dinleyerek,

112 itfaiye yardım numarasını öğrendik.

Yangın alarmı çaldığında araçlara en hızlı nasıl gittiklerini gözlemledik.

İtfaiye aracı bölümlerini inceleyerek, kendimizi küçük itfaiyeciler olarak hayal ettik.

Çok keyifli bir gezi oldu,

Gelecekte küçük itfaiyeci olma isteği ile gezimiz son buldu.

 

Yap Oyna Eğlen

Yap Yap Oyuncak Atölyesi okulumuza geldi

Bu farklı etkinlik bizlere neşe getirdi

Ahşap oyuncaklarımızın parçalarını zımparaladık

Bitki kökünden oluşturulmuş doğal boyalar ile boyadık

Öğretmenlerimiz yardımı ile parçaları yapıştırdık

En doğal oyuncaklarımızı kendi ellerimizle yaptık

Mutlukla oynuyoruz

Eğlenceye doymuyoruz.

İtfaiye Gezi

Neşeli Yüzler sınıfı olarak İtfaiye merkezine geziye gittik. İtfaiyecilerin görevlerini onlardan dinledik. Yangınlara zaman kaybetmeden yetişmek için borudan kaymalarını yanmayan kıyafetlerini gördük.

Eğitimli K-9 köpeklerinin gösterilerini ve yangın tatbikatı yapan görevlileri şaşkınlıkla ve heyecanla izledik. Yangınları söndürmekten başka apartmandaki yaşlıları ve ağaçta kalmış kedileri kurtardıklarını öğrendik. İçinde su olan araçları üstünde merdiven olan araçları inceledik. Bu güzel ve zorlu görevlerinde onlara başarılar dilek ve bu bilgilerimizle okulumuza döndük.

 Bizde itfaiyeci olup sınıfta  dramamızı yaptık 110 acil itfaiye numarasını öğrendik.

ARILAR DONDURMA YAPIYOR

Bol bol yemeli.
Kakaoluya ne demeli?
Çikolatalı, karamelli,

Yaz ayının vazgeçilmezi.
Yedikçe serinletir bizi.
Arılar sınıfı bu haftaki mutfak etkinliğinde dondurma yaptılar. Çikolata ve karamel soslarıyla süsleyerek afiyetle yediler.

Kandil Simitlerimiz

Regaip Kandilinde miniklerimizle birlikte kandil simitleri yaptık. Kandil simitlerimizi afiyetle yiyip, komşularımıza ikram ettik. Evlerimize giderken ailelerimize de kandil simitlerimizden götürmeyi unutmadık. Paylaşmanın mutluluğu içerisinde bir kandili daha hep birlikte yaşadık.

 

Merhamet Ormanı Oyunu

“Neşeli Yüzler” sınıfı olarak kardeş okulumuz “Keçiören Hayat Anaokuluna” gittik

Anaokulundaki öğretmenlerimizin hazırladığı “Merhamet Ormanı” adlı tiyatro oyununu izledik

Hayvanlara karşı merhamete ne güzel değinmişlerdi biz çok şey öğrendik

Oyun sonunda tiyatrocu öğretmenlerimizle sahnede bir güzel eğlendik

Okuldaki rengârenk oyun salonunda doya doya oynadık

“Gökkuşağı” sınıfı bize güzel bir hediye hazırlamıştı o sürprizlerine çok sevindik

Bu eğlence dolu geziden okulumuza mutlukla döndük.

Kar Taneleri Şehir Planlıyor

Öğrencimiz Mehmet Yusuf Ayaz’ın annesi Şerife Hanım sınıfımıza misafir oldu. Kar Taneleri ile şehir planladı.

AYAZ ailesine katılımlarından ve armağanlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

HAYAT’IN ÇOCUKLARI KİTABEVİNDE

Gel benim can arkadaşım,

Gel benim güzel kitabım.

Seninle oynayıp, eğlenelim,

Yeni bilgiler öğrenelim.

Evde, okulda, her yerde

Hep bizimlesin canım kitabım.

Minik Kalpler, Elma Şekerleri ve Pamuk Şekerleri grupları Kütüphaneler haftası dolayısıyla kitabevine gittiler. Kitapları inceleyip, hayallere daldılar. Kil atölyesinde eğlenceli etkinlikler yaptılar. İstedikleri kitabı seçerek kendi kütüphanelerine katkı sağladılar.

ANNE ÇOCUK ATÖLYEMİZDE SÜMBÜLLER AÇTI

Çocuklarımız okulda anneleri ile birlikte kahvaltı yaparak keyifli bir güne başladılar.

Heyecan ile atölye sınıflarına geçerek saksılarını süslemeye başladılar.

Birbirinden güzel saksılar tasarladılar.

Süsledikleri saksılara okulumuzun bahçesinde sümbüllerini diktiler.

Günün sonunda hatıra fotoğrafları çektirerek

bu unutulmaz anın mutluluğunu yaşadılar.

MERHAMET SEVMEKLE BAŞLAR

Merhametli ol sevgiyle dol

Merhametle silinir bütün hatalar,

Merhametle yağar bütün yağmurlar,

Merhametli ol sevgiyle dol,

Merhametle beslenir bütün canlılar,

Merhametle yaşar bütün insanlar.

Merhametle ilgili sohbet ettik. Görsel karttaki durumu anlatarak uygun olan duyguyu gruplama bölümüne yapıştırdık. Görsellerden anladığımız duyguyu duygu yastıklarımızı kullanarak arkadaşlarımıza anlattık. Doğaya, hayvanlara, çocuklara ve yaşlılara karşı merhametli olmanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu öğrendik.

 

MİNİK KALPLER ve POLİS AMCA

Bu hafta Hayat’ın Misafiri etkinliğimizde Ekrem SARP ‘IN annesi

Fadime Hanım ve babası Yıldırım Bey çok keyifli bir etkinlikle bizlerle birlikte oldu.

Babamız Polislik mesleğini, görevlerini anlattı ve trafik kurallarından bahseden afişleri sınıfımıza getirerek bilgiler verdi. Bizlere Türk büyüklerini anlatan boyama kitabı hediye etti.

Annemiz de çocuklarımız için lezzetli süt dilimi getirdi ve mevsim meyveleri ile süsleyip, afiyetle yedik.

Velilerimize bize yaşattığı bu güzel günden ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Annemle Oyuncak Tasarlıyorum

Keçiören Hayat Anaokulu ailesi olarak hafta sonu anne çocuk atölyesinde;

‘’Annemle Oyuncak Tasarlıyorum’’ etkinliğini gerçekleştirdik. Annelerle ve çocuklarımızla birlikte kahvaltı yaptıktan sonra atölyemizde oyuncaklarımızı tasarladık.  Katılımlarından dolayı annelere teşekkür ediyoruz.

Anne Çocuk Atölyemiz

Rehber öğretmenimiz Mehtap Polat ile velilerimizle veli çayı yaptık. Mehtap öğretmenimizin paylaşımlarına velilerimizin de katılımı güzel bir ortam oluşturdu. Veli çayımızdan sonra velilerimiz sınıf ve branş öğretmenleri ile paylaşımlar yaptılar. Ardından sınıfımıza indik ve çocuklarımız kendi anneleriyle birlikte oyun ve oyuncak tasarladılar. Pek çok materyal kullanarak anne ve çocuk ortak çalışmaları ile çok güzel oyun ve oyuncaklar oluşturuldu. Çocuklar aileleri ile birlikte yaptıkları bu güzel etkinlikten mutluluk ve neşe ile ayrıldılar.

HAYALİMİZDE Kİ MESLEKLER

Her bir Türk çocuğu, hayal eder bu yaşta,

Size göstereceğiz hayalimizdeki meslekleri burada.

Polis, asker, doktor, veteriner, öğretmen,

Tamirci, itfaiyeci, boyacı, şarkıcı, dansçı.

Meslekler tamamlandı, bir araya toplandı.

Minik Kalpler sınıfında neşeyle karşılandı.

Minik Kalpler sınıfı hafta boyunca eğlenceli etkinlikler ile

meslekleri öğrendiler.

ARILAR PARMAK OYUNU OYNUYOR

Arılar sınıfı bu hafta hayatın misafiri etkinliğinde Ahmed Selim Açıkgöz’ün annesi Halime Hanımı misafir ettiler. Velimiz çocuklarımıza çeşitli parmak oyunları oynattı ve mısır patlatma draması yaptırdı. Etkinliklerini mısır ikramı ve sürpriz hediyeleriyle sonlandırdı. Velimize hazırlıkları ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

KELEBEKLERİN DANS EDEN MEYVE SULARI

Meyveler meyveler

Hem tatlı hem ekşiler

Yersin vitaminle dolarsın

Enerjisiyle yerinde duramazsın

Sıkılan meyveleri seçtik.

Sularını dans ettirdik

Fırçalarımızı eğlendirdik.

ARILAR SINIFI PANKEK SÜSLÜYOR

Arılar sınıfı bu hafta hayatın misafiri etkinliğinde Merve Koç’un annesi Emel Hanımı sınıflarında ağırladılar. Çocuklarımız velimizin hazırladığı pankeklerin üzerini reçel ve krema ile süslediler. Emel Hanım sürpriz hediyeleri ile etkinliğini sonlandırdı. Velimize katılımları ve hazırlıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Gökkuşağı Miniklerinin Orman Haftası Programı

BİR KİMSE BİR AĞAÇ DİKERSE ALLAH, O AĞACIN MEYVESİ KADAR O KİMSEYE SEVAP YAZAR

                                                                                              HZ. MUHAMMED S.A.V

Gökkuşağı grubumuz Orman Haftasında hazırladıkları oyunlarla arkadaşlarına güzel bir sunum yaptılar. Öğrendikleri orman şiirlerini coşkuyla okudular. “Bir Fidan Da Sen Dik” Projeleri ile arkadaşlarına çam ağacı fideleri hediye ettiler.

İlkbahardan Gelen İyilik

Ağaçlar çiçek açar,

Kuşlar cıvıldar,

Karıncalar yuvasından çıkar.

Doğa yeniden canlanır,

Güneş kendisini gösterir

Paltolar fazla gelir

İlkbahar bize sağlık neşe verir.

Çocuklarımızla birlikte kostümlerimizi giydik. Doğadaki canlıların birbirlerine yaptığı iyiliği drama etkinliği ile canlandırdık.

Hayat’ın Minikleri Tiyatro İzliyor

Hayvanları sevelim
Koruyalım onları
Onlar yaşadıkça
Bizde yaşayalım.

 

Keçiören Hayat Anaokulu olarak Şaşkın Avcı adlı tiyatro oyunumuzu izledik. Doğamızı ve çevremizi temiz tutmanın önemini kavradık. Hayvanların bizim dostlarımız olduğunu ve onlara merhametle yaklaşmamız gerektiğini öğrendik.

ARILAR SINIFI KARDAN ADAM YAPIYOR

Arılar grubundan Çınar Arapoğlu’nun annesi Banu Hanımı sınıfımızda misafir ettik. Eğlenceli kardan adam yaparak sürpriz oyuncaklarımızla oyunlar oynadık. Velimize hazırlıkları ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

KELEBEKLERİN FASULYELERİ

Büyümemiz için mutlaka soya fasulyesi yememiz gerektiğini öğrendik. Evden getirdiğimiz fasulyelerimizle artırma eksiltme oyunu oynadık. Büyük rakamlarımızın üzerine fasulyelerimizi yapıştırarak, yer oyun kartları hazırladık. Eşini bul ve dokun tahmin et oyunları ile çok güzel eğlendik.

ARILAR MEYVE SALATASI YAPIYOR

Arılar sınıfı Zeynep Karakaya’nın annesi Meral hanımı misafir ettiler.Tabaklarına meyvelerini alarak soyup dilimlediler sonrasında afiyetle yediler.Velimize hazırlıklarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ederim.

HAYAT İYİLİKLERLE GÜZEL

Uzattığım ellerimi,

Mutluluk saracak.

Benimle birlikte

Sevgi dolu kalpler çoğalacak.

 

Bir küçük kumbaram

İyilik için çalışsın,

Benim güzel birikimim

Hayata mutluluk katsın.

 

Kumbaralarımızda biriktirdiğimiz harçlıklarımız, büyük mutlulukları kucakladı. Sınıf annelerimizle Türkmen ailelerimizin çocukları için kıyafet, ayakkabı ve oyuncaklar aldık. Onları okulumuzda misafir ederek mutlu ettik, mutlu olduk.

ARILAR SINIFI WAFFLE YAPIYOR

Hayat’ın misafiri etkinliğinde bu hafta Mert Musa Kaya’nın annesi bizlere mutfak etkinliği olarak waffle yaptı.  Ellerimizle hazırladığımız muzlu waffleları afiyetle yedik. Katılımlarından ve hazırlıklarından dolayı Nuray Hanıma teşekkür ediyoruz.

HAYAT’TA MASAL GÜNÜ

Hayat’ta Masal Günü etkinliğimizde masallarını;

KELEBEKLER SINIFINDAN; Ömer Kağan ÖZDEMİR, Serra ÇAM, Elvin ÖZTÜRK, Kübra BALİ, Baran BOZARSLAN

ARILAR SINIFINDAN; Zehra Filiz YILMAZ, İrem METE, Zeynep GÖKÇE

PAMUK ŞEKERLERİ SINIFINDAN; Ceyla ÜSTÜN, Aras ÜSTÜN, Gülce ESER,

ELMA ŞEKERLERİ SINIFINDAN; Emir TÜRKMEN, Zeynep Naz TÜZER, Yavuz Burak BARITÇI, Elif Serra AÇIKGÖZ

MİNİK KALPLER SINIFINDAN; Muhammet Efe ÖZYÜREK, Sıla Nazlı DOĞANAY, Mustafa Kerem KAYAOĞLU, Doruk Berke BÜBER, Umeyr ALBAYRAK anlatmıştır.Çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

KELEBEKLER’İN ORMAN HAFTASI

 

Sen ağaçsın, o insandır,

Suya ışığa, sevgiye

Bir insan kadar muhtaçtır;

Ağaçların şehri orman.

Onu ne yak, ne sök, ne kır.

Bir dal kopardığın zaman.

Gizli bir sesle hıçkır…

Her orman yurda bir ordu

Ormanı iyi koru…

ELMA ŞEKERLERİ RESİM YAPIYOR

Bugün elma şekerleri renkli tahta kalemleri ile masaya özgün resimler yaparak hem eğlendiler, hem de resim yapmanın tadını çıkardılar.

Güney Doğu Anadolu Bölgesi

Gökkuşağı Sınıfı olarak her bölgenin kendine ait özelliklerini öğrenmeye devam ediyoruz. Güney Doğu Anadolu bölgesinin el işçiliği ile yapılan RÖLYEF ÇALIŞMALARINI, KİLİM DOKUMASINI, YEMENİDEN TERLİKLERİNİ, YORGAN İŞLEMESİNİ öğrendik. Bizler de harika sanat eserleri ortaya çıkardık. Her birinde el emeği göz nuru olan materyallerimizde ustalarının yaparken hissettiği duyguyu bizlerde yaşadık. Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetişen siyah güllerin hikâyesi bizi merakla başka hikâyeler araştırmaya sürükledi. Hem eğlendik hem de öğrendik :)

KELEBEKLERİN LEZİZ MEYVELERİ

Hayat’ın misafiri etkinliğinde bu hafta Elif POLAT’ in annesi ve babası bizlere mutfak etkinliği olarak waffle yaptırdılar.  Ellerimizle hazırladığımız vitamin deposu waffle’ları afiyetle yedik. Katılımlarından dolayı POLAT ailesine teşekkür ederiz.

ŞEKERLER RAHMİ KOÇ OYUNCAK MÜZESİNDE

Geçmişten günümüze oyuncakların, iletişim araçlarının, arabaların ve minyatür seramik heykellerinin sergilendiği bu güzel müzede merak ettiklerimizi ve eskiden kullanılan araçlarla günümüzde kullandıklarımızın arasındaki farkları görme fırsatımız oldu.

SÜRPRİZLERLE DOLU BİR GÜN

Bu hafta Hayat’ın misafiri etkinliğimizde Doruk Berke BÜBER ‘in annesi

Nazlı Hanım bizlere mesleğini tanıtıp, kalp atışlarımızı dinledi. Hemşirelerin neden eldiven, maske kullandıklarını anlatıp eldiven ve maske hediye etti. Sağlıklı olmak için vücudumuza iyi bakmamız gerektiğinden bahsetti.

Çocuklarımız için minik kekler getiren annemiz bizlere lezzetli bir krema hazırladı. Kekimizi renkli süslerle süsledik ve büyük bir iştahla afiyetle yedik.

Velimize bize yaşattığı bu güzel günden ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

ŞAŞKIN AVCI

 Hayvanlara zarar vermeyelim,

Doğayı kirletmeyelim.

Onları çok sevmeli,

Sevgiyle büyütmeli.

Hayat Anaokulu olarak “Şaşkın Avcı” adlı tiyatro oyununu izledik.

Hayvanları korumanın ve doğamızı temiz tutmanın önemini öğrendik.

Güzel bir gün geçirdik.

OYUNCAK MÜZESİ

Arılar ve Kelebekler sınıfı olarak Ankara Üniversitesi oyuncak müzesini gezmeye gittik. Eskiden anne ve babalarımızın oynadıkları oyuncakları yakından görüp inceleme fırsatı elde ettik. Havanın güzel olmasını değerlendirip güneşin tadını çıkardık ve açık havada oyunlar oynadık.

ARILAR SINIFI “SU DÖNGÜSÜ” DRAMASI YAPIYOR

Güneş bizi ısıttı, 
 Sonra buharlaştık.
 Biz de küme halinde, 
Bulutları oluşturduk.

Çarpıştık soğuk havayla,

Sonra yağmura dönüştük. 
 Daha sonra donunca, 
 İşte kara dönüştük.

KAMERAYI TANIYORUZ

Pamuk şekerleri öğrencimiz Hira Nur’un anne ve babası Zeynep Hanım ve Ümit Beyi okulumuzda ağırladık. Bizlere meslekleri hakkında bilgi veren anne ve babamız kamerayı tanıtarak bir iletişim aracı olan televizyona görüntülerin nasıl ulaştığını anlattılar. Bizde merak ettiğimiz soruları sorarak yeni bilgiler öğrendik. Bu güzel bilgiler için ailemize teşekkür ediyoruz.

MİNİK KALPLERİN MAVİ GÜNÜ

Gökyüzüne bir baktım

Gökyüzü masmavi

Engin deniz güzel deniz

Dalgaları masmavi

Minik Kalpler sınıfı sınıfımızda bulunan mavi renkli eşyaları bulmaya çalışarak etkinliğe başladılar. Daha sonra balonlarla eğlenceli oyunlar oynadılar. Kapaklar ile akvaryumların içine balık hazırlayarak mavi rengi öğrendiler.

 

SEVGİ MEKTUPLARIMIZ

Pamuk şekerleri ve elma şekerleri sınıfları olarak bu hafta iletişim araçlarımızı öğrendik ve iletişim araçlarından biri olan ama günümüzde çok kullanmadığımız mektuplaşma etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Anne ve babalarımıza kendi çizgilerimizden oluşan hatıra resimleri yaptık ve bir boşluk doldurmalı mektup yazdık. Sınıfımıza gelen postacı amcaya mektuplarımızı postalaması üzere teslim ettik şimdi evlerimize gelmesini heyecanla bekliyoruz.

YILANIN DANSI

İşte yılanın dansı

Dağdan inmiş geliyor

Kuyruğunu kaybetmiş

Şimdi onu arıyor

Miniklerimiz ile yılanın dansı oyununu oynayıp, pipetleri şönillere dizerek yılan etkinliği yaptık. Yapmış olduğumuz yılanlar ile eğlenceli vakit geçirdik.

Kar Taneleri Eğleniyor

Öğrencimiz Zeynep Sıla KAYA’ nın anne ve babası sınıfımıza misafir oldu.

Kar Tanelerimizle resimler yaparak eldiven şişirme deneyi yaptılar. Ardından kâğıt bardak ve pipetlerle köpürtme oyunu oynadılar. Son olarak evde hazırladıkları eşleştirme kartları ile çocuklarımıza eğitici oyunlar oynattılar.

Kar tanelerine kek toplarını ikram ettiler.

KAYA ailesine katılımlarından ve ikramlarından  dolayı çok teşekkür ederiz.

Kar Taneleri Pasta Yapıyor

Öğrencimiz Alya ŞENLER’ in annesi Sevil Hanım sınıfımıza misafir oldu.

 Kar Tanelerimizle pasta yaparak oyunlar oynadı. Kar Tanelerine hediyeler vererek eğlenceli vakitler geçirmelerini sağladı.

 ŞENLER ailesine katılımlarından ve armağanlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

 

Mavi Rengi Öğreniyoruz

Keçiören Hayat’ın Minik Yıldızlar'ı bugün mavi rengini eğlenceli oyunlarla tanıdılar. Mavi renkli kıyafetlerle okula geldiler. Mavi balonlarımızla keyifle oynayarak, sonrasında balon patlatma yarışması yaptık. Hem eğlenip hem de öğrenmenin mutluluğunu yaşadık.

PAMUK ŞEKERLERİ İYİLİK MASALARINI HAZIRLIYOR

Pamuk şekerleri grubu olarak iyilik ayında mutfağımızda bize her gün lezzetli yemekler hazırlayan teyzelerimize yardım ederek ikindi kahvaltısında kendi masamızı kendimiz hazırladık.

PAMUK ŞEKERLERİ TABİAT TARİHİ MÜZESİNDE

Dinozorları daha yakından tanımak için Pamuk şekerleri sınıfı olarak

 MTA Tabiat Tarihi müzesine gezi düzenledik.

Türkiye'de yaşamış ve yaşamakta olan hayvan, bitki örneklerinin ve soyları tükenmekte olan veya tükenen bitki, hayvan türlerinin sergilendiği bu müzede merak ettiklerimizi yaptığımız gözlemlerle öğrendik.

PAMUK ŞEKERLERİ SOKAK HAYVANLARINA İYİLİK YAPTI

Bu ayki karakter değerimiz iyilik ile ilgili yaptığımız etkinliklerde sokaktaki hayvanlarını da unutmadık.

Çocuklarımızla iyilik ile ilgili sohbet ederek insanlara yapılan iyilikler, doğaya yapılan iyilikler ve hayvanlara yapılan iyilikleri konuştuk.

Ve pamuk şekerleri sınıfı olarak sokakta yaşayan hayvanlar için okulumuzun çevresine küçük kaplarla süt ve su koyduk. Onlara iyilik yapmanın mutluluğu ile sınıfımıza geri döndük.

ARILAR VE KELEBEKLER M.T.A ENERJİ PARKINDA

Arılar ve kelebekler sınıfı olarak M.T.A Enerji parkına giderek enerji kaynaklarını ve nasıl elde edildiklerini öğrendik.Kömür madenindeki yolculuğumuz görülmeye değerdi,madencilerin nasıl kömür çıkardıklarını yerinde inceleme fırsatımız oldu.

SEVİMLİ DOSTUMUZ PAMUK

Bu hafta Hayat’ın misafiri etkinliğimizde Yekta SÜZER‘İN anne ve babası

çok keyifli bir etkinlikle bizlerle birlikte oldu.

Bizlere çok sevimli tavşanları Pamuk’u getirdiler. 

Tavşanların özelliklerini anlattılar ve havuç ikramında bulundular.

Çocuklarımız için kokulu taş hazırlayan ailemize, bize yaşattığı bu güzel günden ve hediyelerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

KAR TANELERİ PASTA YAPIYOR

Öğrencimiz Kuzey Nihat DEMİRLİ ’ nin annesi Ayşe Hanım sınıfımıza misafir oldu.

 Kar Tanelerimizle pasta yaparak, balon hediye etti.

 DEMİRLİ ailesine katılımlarından ve armağanlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

KELEBEKLERİN MERCİMEK KÖFTESİ

Kelebekler sınıfından arkadaşımız Nisa AYDIL’ın annesi Fatma AYDIL sınıfımıza misafir oldu. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen kırmızı mercimeği tanıtarak, mercimek köftesi yapımını aşamalı olarak anlattı. Bizlere küçük aşçılar olarak kendi köftemizi hazırlama heyecanı yaşattı. Hazırladığımız mercimek köftelerini afiyetle yedik. Sevgili annemiz Fatma AYDIL ’a bu güzel katılımı ve hazırladığı ikramları için çok teşekkür ederiz.

KELEBEKLERİN GÜL TATLISI

    Kelebekler grubu arkadaşımız Yağmur TANRIVERDİ’ nin annesi

 Selbi TANRIVERDİ sınıfımıza misafir oldu.

    Bizlere Güneydoğu Anadolu bölgesinin tatlılarını tanıtarak, gül tatlısı yapım aşamalarını uygulamalı gerçekleştirdi.  Önce tatlı yapımında hamurun hazırlanışını kendi hazırladığı video çekimi ile izletti. Sonra, hazırlanan tatlı hamurunu bizlere dağıtarak, gül yapımını bizlerin de öğrenmemizi sağladı.  

    Yaptığımız gülleri sevgi ile tepsiye dizdik, annemizin ikramı gül tatlısı ve vişne şerbetini afiyetle içtik.

    Sevgili annemize bu güzel aile katılımı için teşekkür ediyoruz.

KELEBEKLER YÖRESEL SOFRADA YUFKA DÜRÜM YAPTI

Kelebek sınıfından arkadaşımız, Zeynep ÜNSAL ’ın annesi Berna Hanım sınıfımıza misafir oldu.

    Yöresel bakır eşyaları tanıtarak kullanım yerleri hakkında bilgi verdi. Yufka ekmek ile kendimiz için dürüm yaptık. Annemiz cevizli sucuk, çiğ köfte, lokum gibi yöresel ikramlarda bulundu.

    Sevgili Berna Hanıma bu güzel etkinliği için çok teşekkür ediyoruz.

ELMA ŞEKERLERİNİN KUKLA GÖSTERİSİ

Bugün Elma Şekerleri sınıfı kendi oluşturdukları hikâyeleri, kuklaları kullanarak arkadaşlarına anlattılar.

İkinci Döneme Eğlenceli Merhaba

Neşeli Yüzler sınıfı olarak Mini Town Eğlence Merkezi’ne yeni adıyla “Chrono Station’a”           geziye gittik.

Hiç durmadan hopladık zıpladık oynadık eğlendik

Top havuzundan oyun alanına mini kasabadan trafik alanına…

Doyasıya eğlendik güldük neşelendik

Disko bölümünde dans ettik enerjimizi attık

Animasyon zamanında görevli abla ile dans ettik balon yakaladık köpüklerle oynadık

Bu güzel gezimizden mutlulukla döndük okula

ARILAR SINIFI MARDİN EVLERİ YAPIYOR

 Kalesinden bakınca kuş bakışı manzarası 
Nakışlı minareler, medreseler
Camiler, hanlar ve hamamlar 
 Başka yerde bulunmaz bin yüzyıllık çarşılar 
  Her hanıyla gizemli MARDİN EVLERİ

 

PAMUK ŞEKERLERİNİN SENİ SEVİYORUM OYUNU

Okulumuzun ilk günlerinde arkadaşlığın ne kadar özel ve önemli

Olduğunu anladık ve birbirimizi çok özlediğimizi kelimelerle ifade ederek

“seni seviyorum” oyunu oynadık.

Okulumuzdaki oyun odasına giderek eğlenceli bir gün geçirdik.

ELMA ŞEKERLERİ EĞLENİYOR

Elma şekerleri grubu tatilde arkadaşlarını ve okulunu çok özlemişler. Okulun ilk haftasında oynadığımız oyunlarla ve etkinliklerle çok eğlendiler.

OKULUMU PEK ÇOK SEVERİM

Okulumu pek çok, pek çok severim.

Ayrı kalına hemen özlerim.

Arkadaşlarımı görünce

Mutlu olur, neşelenirim.

Hayat’ın minikleri, birbirlerine duydukları özlemle çok eğlenceli

 oyunlar oynayarak ilk haftanın tadını çıkardılar.

PAMUK ŞEKERLERİ HAYAT İLE TEKRAR BULUŞTU

Pamuk şekerleri ikinci dönemin ilk gününde bol eğlenceli bir gün geçirdi.

Rengârenk balonlar tatilden kalan güzel hatıralar ve en önemlisi güzel arkadaşlıklarla dopdolu bir gün yaşadı.

KELEBEKLERİN TATİL ANILARI

Çok özlemişiz birbirimizi,

Yeni dönemin ilk günü

Sıkı sıkı sarıldık,

Oyunlar oynadık,

Tatilde neler yaptığımızı,

Arkadaşlarımızla paylaştık.

KARNE HEYECANIMIZ

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının bir dönemini bol etkinlik, oyun ve mutluluk içinde tamamladık.

 Çocuklarımızın aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmesi dileği ile…

 İYİ TATİLLER

SEVİMLİ KORKULUKLARIMIZ

Tarlaların bekçisi,

Sevimlimi sevimli,

Uçuşan kargaların arkadaşı,

Rengârenk yamalı.

Sevimli korkuluklarımızla müzik eşliğinde yarışmalı oyunlar oynayarak öğrendiğimiz renk, şekil kavramlarını ve sayıları pekiştirdik. Hem de çok eğlendik.

RENKLER DÜNYAYI BOYUYOR

Bana bir renk söyle

Birlikte düşünelim

Neler var bu renkte

Bana bir renk söyle

Hepsini öğrenelim

Seninle birlikte

Pamuk şekerleri renklerin dansını yaparak renkler dünyayı boyuyor etkinliğini gerçekleştirdiler.

PAMUK ŞEKERLERİ DİNOZORLARI ÖĞRENDİ

Bu hafta hayatın misafiri etkinliğimizde öğrencimiz Ceyla’nın annesi Ayla Hanım ve babası Hakan Bey bizlere mesleklerini tanıttılar ve ardından çok eski zamanlarda yaşamış fakat şuanda nesli tükenmiş olan dinozorları anlattılar. Pamuk Şekerlerinin miniklerine dinozor maskeleri hediye ettiler. Katılımlarından dolayı ÜSTÜN ailesine teşekkürler.

MİNİK KALPLERDE MİSAFİR VAR

Bu hafta Hayat’ın misafiri etkinliğimizde Timur Efe KOÇAK ‘IN annesi

Şule Hanım çok keyifli bir etkinlikle bizlerle birlikte oldu.

Bizlere temizliğin önemini anlatan bir hikaye okudu.

Çocuklarımız için pasta getiren velimize bize yaşattığı bu güzel günden ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

EĞLENCELİ KEKLER

Bu hafta “Hayat’ın Misafiri” etkinliğimizde Gülce arkadaşımızın annesi Yasemin Hanım bizlere “Kulaktan kulağa oynayan kuşlar” hikâyesini okudu. Ardından kulaktan kulağa oyunu oynattı. Bizler için hazırlamış olduğu nefis kekleri çikolata ve şekerlemelerle süsleyerek kendimize mini cup kekler yaptık. Katılımlarından dolayı ESEN ailesine teşekkürler.

GELİŞİM KARNESİ HEYECANIMIZ

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının ilk dönemini geride bıraktık. Çocuklarımız ile mutlu, eğlenceli, güzel bir dönem geçirdik. Yarıyıl tatilinden, çocuklarımızın bol bol dinlenmiş, eğlenmiş, büyümüş bir şekilde geri dönmelerini diliyoruz.

Mutlu günler sizinle olsun. İyi Tatiller.

ARILAR SINIFINDA BİR ANNE MİSAFİRİMİZ VAR

Bu hafta hayatın misafiri etkinliğimizde Zehra Filiz Yılmaz‘ın annesi

Tülin Hanım çok keyifli bir etkinlikle bizlerle birlikte oldu.

Bizlere Doğu Anadolu Bölgesine ait yiyeceklerden ve eski zamanlarda kullanılan eşyalardan bahsetti.

Çocuklarımız için enfes yiyecekler getiren velimize bize yaşattığı bu güzel günden ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

MEYVE ŞİŞLERİ YAPIYORUZ

Öğrencimiz Mert Miraç BOZKURT’ un annesi Elif Hanım Hayat'ın Misafirinde Kar Taneleri ile meyve şişleri yaptı.

Bilmeceler sorarak meyvelerin faydalarını anlattı.

Birlikte HÜSTEM AĞA oyununu oynayarak çok eğlendik.

BOZKURT ailesine katılımlarından ve armağanlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Kar Taneleri Kış Hatırası

Bembeyaz oldu ortalık
Kışın da başka tadı var
Gel biz de şöyle kocaman
Bir kardan adam yapalım
Eğer düşmekten korkmazsan
Buzun üstünde kayalım

Kar Taneleri grubu olarak tahta kaşıklardan kardan adam kuklalarımızı yaptık. Evlerimizden getirdiğimiz kavanozlarımızla kar kürelerimizi yaptık. Sınıf panomuzu süsleyerek kış hatırası fotoğraflarımızı çekindik.”Kar Yağıyor” şarkımızı öğrendik.

Kartopu oyunu ile çok eğlendik.

BİSKÜVİ TOPLARI YAPIYORUZ

Öğrencimiz Elif Tosun’un annesi Rukiye Hanım Hayat’ın Misafiri olarak Kar Tanelerimizle bisküvi topları yaptı. Bisküvi toplarını yedikten sonra yanında getirdiği hediyelerle çocuklarımızı mutlu ettiJ

TOSUN ailesine katılımlarından ve armağanlarından dolayı teşekkür ederiz.

Karne Heyecanı

Bir dönem nasıl da göz açıp kapayıncaya kadar geçti.Bol etkinlikli,eğlenceli,bilgili,heyecanlı...Emeklerimizi bu güzel karnelerle taçlandırdık.Güzel bir tatili hak ettik.İyi tatiller...

PORTAKAL SUYU İLE ENERJİ DEPOLADIK

Pamuk şekerlerinde bir anne ve babamızı ağırladık.

Etkinliğimize, annemizin gözleri bağlı iken çocuğunu tanıma oyunu ile başladık. Annemiz Arası buldu ve biz de onu alkışladık.

Sonrasında tanıştıktan sonra onlarla birlikte körebe oyunu oynadık.

Enerji toplamak için portakal suyuna ihtiyacımız vardı. Portakal sularımızda içip enerji depoladık.

Bu güzel ve anlamlı gün için sevgili anne ve babamıza çok teşekkür ediyoruz.

HAYATIN ÇOCUKLARI TİYATRO İZLİYOR

 Açılınca perdeler
 Dolar bütün salonlar,
 Büyüler seyirciyi
 Her zaman tiyatrolar.

 Komedisi, dramı

 Hepsi ayrı eserdir,
Hepsi ayrı bir kültür
 Hepsi ayrı değerdir.

 Hayatın çocukları bugün palanga organizasyonun hazırladığı “ Kayıp Sultan” adlı tiyatro oyununu izleyerek hem eğlendiler hem öğrendiler.

BAL YAPAN ARILAR

Vız vız eder arı,

Hiç yorulmaz çalışır arı,

Çiçek çiçek dolaşır,

Yeşil doğayı sever arı.

Vız vız dedik uçtuk,

Çiçekten çiçeğe konduk,

Biz birer arı olduk,

Kovanlarımızı bal ile doldurduk.

BİZ SİZİ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

KEÇİÖREN HAYAT ANAOKULU
ANKARA HAYAT ANAOKULU
ÇANKAYA HAYAT KOLEJİ
ANKARA HAYAT KOLEJİ

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?