Karakter Gelişim Eğitimi

Karakter Eğitimi uygulamaları öğrencilerde dış disiplin yerine iç disiplinin geliştirilmesini ve öğrencilerin, sorumluluklarını taşıyabilecekleri makul seçimler yapabilmelerine imkân sağlayacak bilgi, beceri ve yeteneklerin geliştirilmesini hedeflemektedir.
 
         Hayat Eğitim Kurumları, Karakter Eğitimi Programı çerçevesinde; sınıf içi ve okul ortamında gerçekleştirdiği sorumluluk, yardımseverlik, adalet, özgüven, liderlik, dostluk, doğruluk, sabır, sevgi-saygı, nezaket ana başlıkları altında ele aldığı değerlere ilişkin uyguladığı etkinliklerle yurt içinde birçok eğitim kurumuna model olmakta, öncülük ve rehberlik etmektedir. 
         Yukarıda sözü edilen değerlere ilişkin etkinlikler, çocukların yaş özellikleri ve kavrama düzeyleri dikkate alınarak uygulanmaktadır. Bu değerlerin, çocuğa doğrudan verilmesi değil, eğitim müfredatına adapte edilerek dolaylı yollarla işlenmesi esastır. Bu anlamda çocuklarımız akademik başarının yanında "kaliteli yaşam becerileri ile donatılmış" olarak hayata hazırlanmaktadırlar. Uyguladığı bu program Hayat Eğitim Kurumlarını aynı statüde hizmet veren diğer eğitim kurumlarından ayıran en büyük özelliklerden biridir.

BİZ SİZİ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

KEÇİÖREN HAYAT ANAOKULU
ANKARA HAYAT ANAOKULU
ÇANKAYA HAYAT KOLEJİ
ANKARA HAYAT KOLEJİ

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?